2019

01.12.2019 Adventní neděle, rozsvícení Vánočního stromku    

       Na Adventní neděli nám mládež z Kvasejovic a blízkého předvedla krásnou divadelní pohádku. Jejich představení bylo doplněno hudebním vystoupením tria slečen z konzervatoře. Atmosféru Vánoc obohatilo rozsvícení Vánočního stromečku na návsi. Celý podvečer se nesl v pohodovém a svátečním duchu.

29.11.2019 VVH SDH Kvasejovice

        Na výroční valné hromadě jsme zhodnotili předešlý rok, připomenuli jsme si činnost v období 2014-2019, zvolili výbor sboru na nadcházejících 5let a popřáli si mnoho dobrého do dalších let.

26.10.2019 Shromáždění představitelů SDH okresu Benešov

        V sobotu, jsme se zúčastnili shromáždění představitelů SDH okresu Benešov v Petroupimi. po vyhodnocení za uplynulé období zde byl i představen nový historický prapor sboru Křešice. Dále se jednalo zejména o přípravách podkladů na valné hromady u sborů, návrhzích kandidátů a příspěvku každého sboru na republikový ples, který se bude konat v roce 2020 v Benešově. 

16.10.2019 Inventarizace majetku 
 
12.10.2019 Slavnostní otevření víceúčelového hřiště a první "Kvasejovický octoberfest"

        V sobotu, za účasti starostky Mirky J., došlo na slavnostní otevření našeho víceúčelového hřiště, které je tak kompletně hotové a je určeno k užívání široké veřejnosti. První kdo si na něm zacvičily, byly děti z našeho sboru, které předvedly vystoupení na skladbu "Poupata". Starší ročníky tak zavzpomínali na jejich mladá léta, kdy se cvičila tzv. spartakiáda. 

        Pro zúčastněné, a nebylo jich málo, bylo u Edenu připraveno posezení pod stany s občerstvením, které jsme nazvali jako "Kvasejovický octoberfest". Pivo z tupláků, bavorské klobásky, preclíky a další pochutiny nemohly chybět. Do toho živá i reprodukovaná muzika, no prostě "fest" jak má být.... 

21.9.2019 Martinická osma a 60m překážek Kondrac

        Poslední dospěláckou soutěží v tomto roce byla soutěž s názvem "Martinická osma" v našem nejbližším sousedství. postavili jsme jedno družstvo s Klárou a Luckou na proudech. Jak už název napovídá, soutěžilo se v kategorii PS8, ale i PS12, dvoukolově v každé kategorii a časy se do konečného pořadí sčítaly. Na této soutěži se nám tradičně nedaří a nejinak tomu bylo i v kat. PS8, kdy se nám první pokud vůbec nepovedl a dostali jsme N., což mělo vliv i na umístění a skončili jsme poslední. naopak v kat. PS12 jsme protrhli smůlu a dva skvělé 19tkové časy nás vyšvihly na 2.místo. Soutěž jsme si parádně užili až do samého konce. Foto zde

        Děcka tuto sobotu vyrazila do Kondrace na 60m překážek. V každé kategorii jsme měli zástupce a děcka si vedla skvěle, kdy většina skončila do 10.místa  Nejlépe si vedla Julča, která si dokonce v kategorii mladších děvčat odvezla zlatou placku.

14.9.2019 Mezi stromy Jesenice

        Tři naše dětská družstva se účastnila soutěže "Mezi stromy" v nedaleké Jesenici. Soutěž probíhala ve dvou pokusech, jejichž časy se sčítaly. Nejvíc potlesku při svých pokusech sklidila naše přípravka, která byla ve své kategorii jediná. Mladší žáci skončili na 5.místě a starší o 0,01s na místě čtvrtém. Navíc Vojta Č. získal ocenění za nejrychlejšího proudaře s časem sestřiku 16,7. Foto zde

14.9.2019 MS Saratov Rusko

        Klárka si z povedeného mistrovství světa konané v ruském Saratovu přivezla bronzovou medaili z PÚ a stříbrnou za celkové umístění a ještě osobáček z věží. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci nejen sboru....

7.9.2019 Memoriál Míry Kabíčka

        I letos jsme vyrazili s dětmi na soutež do Sedlce a i tentokrát na kole. Bohužel nevyšlo jen to počasí. Deštivá byla v podstatě celá sobota. Soutěž sestávala pro tentokrát pouze z požárních útoků, 2 pokusy a časy se sčítaly. Mladší skončily třetí a starší druzí, celá soutěž je na fotkách zde

31.8.2019 Soutěž Přehořovský kopeček
        Společně se Sedleckými hasiči jsme vyrazili autobusem na soutěž k našemu spřátelenému sboru do Přehořova. Postavili jsme dvě družstva mužů, jedno družstvo starších a jedno družstvo mladších žáků. Se zapůjčeným strojem od přehořovských jsme obsadili krásné 3. a 4. místo v kategorii mužů a již s naší mašinou dětska starší skončili na 3.místě, mladší na místě sedmém. Pěkný výlet, se skvělými výsledky. Foto na našem FB
30. 8.2019 MČR Ústí nad Labem
        Klárka se účastnila MČR v PS v Ústí nad Labem. V kategorii žen si vybojovala ve výstupu na věž svým osobáčkem 5.místo. V semifinálových rozbězích to bohužel na kolegyně z reprezentace již nestačilo, ale i tak zaběhla skvělé časy pod 8s. Dále pak byla součástí sboru SDH Hostomice. Svými skvělými výkony pomohla obsadit sboru z Ústeckého kraje v celkovém pořadí 4.místo.
V polovině září Klárka zamíří do ruského Saratova, kde bude součástí repre týmu žen. Budeme držet palce
23.-24. 8.2019 Dětský hasičský dvouden

        Páteční odpoledne a sobotní celý den, jsme věnovali dětskému hasičskému sportu. Dětska jsme připravovali na nadcházející Plamen, v pátek si prošli i bobříkem odvahy a náročným během do kopce nad hasičárnou. Přespali jsme na sále a celou sobotu jsme trénovali požární útoky a hráli i hry. Pro nejmenší byla nejlepším zážitkem lanová skluzavka. Pár foto na našem FB.

3.,10.,17. 8.2019 Pokládka dlažby na víceúčelovém hřišti

        Na víceúčelové hřiště jsme za dva a půl sobotní dny položili cca 54 palet zámkové dlažby. Tipuji, že těchto brigád se za historii sboru zúčastnilo nejvíce členů i nečlenů včetně dětí. Dlažba je položena , upěchována a zasypána a čakají nás již jen poslední úpravy kolem oplocení. Pár foto najdete na našem FB.

20.7.2019 Fotbalový turnaj

        Na fotbalový turnaj se letos sjelo 6 týmů, což pro zápasy znamenalo systém každý s každým do jedné tabulky. Náš tým začal prohrou 1:2 proti pozdějšímu vítězi turnaje, pak následovaly dvě výhry. S přibývajícím časem nás opouštělo štěstíčko, kdy v předposledním zápase jsme nastřelili dvě tyčky a měli ještě další vyložené šance. Bohužel jsme tedy další dva zápasy prohráli a to stačilo na předposlední 5.místo v tabulce. První dva týmy z tabulky, což byli Trosky, resp. druzí Raubís Prčice si to rozdali ještě ve finále, kde museli nakonec rozhodnout penalty. Šťastnějším týmem byli tentokrát Raubís Prčice, kteří náš putovní pohár vyhráli vůbec poprvé.

15.6.2019 Chobot cup

        Naší domácí soutěže se zúčastnila družstva z 8 sborů. Soutěžilo se v kategorii PS8 a PS12, jak ženy, tak muži i děti. Kategorie PS8 byla smíšená, kde si 1.místo odvezli muži z Mezného, naše dvě družstva mužů skončila na 2.a 3.místě. V kategorii PS12 se nám již tolik nedařilo, hlavně družstvu B díky chybě na rozdělovači, kdy po prvním kole bylo na prvním místě, ale tato chyba je odsunula až na místo 6té. Družstvo A skončilo na 5.místě. Putovní pohár si odvezlo SDH Mezné. V ženské kategorii soutěžila i naše děvčata, kde předvedla také kvalitní výkony, které stačily na 3.místo. Zvítězila děvčata z Martinic. V útocích náš sbor  zastoupili starší žáci, kteří vynikajícím časem obsadili příčku nejvyšší. Dále předvedli své útoky mladší žáci a nakonec i pro diváky nejatraktivnější přípravka. Soutěž za úmorného vedra probíhala bez problémů. Foto najdete zde

8.6.2019 Dobrošovka cup

        Na 10.tý ročník soutěže do nedalekých Dobrošovic jsme vyrazily s družstvem mladších žáků a družstvem můžů. Počátkem soutěže předvedli děti kvalitní útok za který si odnesli odměnu za 2.místo. Muži soutěžili v kategorii PS8, kde obsadili 4.místo a poté v kategorii do 15ccm, kde do posledního útoku drželi překvapivě první příčku, ze které je sesadili až mladíci z Jesenice. Nicméně druhé místo je pro náš sbor vynikající výsledek.

25.5.2019 Sběr železného šrotu 

v letošní roce opět proběhl sběr železného šrotu

24.-25.5.2019 Věže a Český pohár Ostrava

        Dva dny stravila děvčata Klárka a Lucka v Ostravě na závodech kvalifikace ve výstupu na věž - pátek a na 3.kole ČP ve 100m překážek - sobota. Obě si odvezli shodně 5.místa z výstupu na věž ve svých kategoriích, kdy Klárka si vylepšila v nabité kategorii žen svůj osobák. Na 100m překážek pak skončila Lucka na 12.místě a Klárka na místě 15tém. Opět vydařené závody se získáním bodů jak do kvalifikace, tak do ČP.

11.5.2019 Okrsková soutěž v Nových Dvorech

        Dvě družstva mužů se zúčastnila okrskové soutěže v sousedních Nových Dvorech. Muži nad 35let obsadili vynikající 3.místo, Muži do 35 let měli našlápnuto na nejvyšší příčku, kdy vyhráli 100m překážek, s tím, že Filip H. bral v jednotlivcích příčku nejvyšší. Požární útok byl krásně zaběhnutý a dokokonce s nejlepším časem, bohužel odpojený koš a tedy Nko nás poslalo na celkové páté místo. Součástí byly i útoky našich dvou dětských družstev. Nutno říci, že soutěž jsme si řádně užili a určitě se v příštím roce opět budeme tlačit na nejvšší příčky. Foto nejdete zde a zde

11.5.2019 Kvalifikace na MČR ve výstupu na věž Plzeň
        Další kvalifikační závod ve výstupu na věž probíhal v Plzni. Klárka si odvezla diplom za krásné 3.místo v kategorii ženy, Lucka obsadila 4.místo v kategorii střední dorky a přivezla si také cca 15cm tržnou ránu na pravé noze :-)
7.5.2019 Tryzna Sedlec

        Několik našich členů se zúčastnilo Tryzny k uctění památky obětí II.světové války, foto zde

5.5.2019 Uctění památky sv. Floriána, sběr železného šrotu

        Nedělní dopoledne jsme strávili na akci k uctění památky sv. Floriána. V kostele v Sedlci nejprve probíhala mše svatá a dále se pak přenesl věnec k soše sv. Floriána na most mezi Sedlcí a Prčicí. Foto zde.

        A nedělní odpoledne jsme strávili brigádou na sběr železného šrotu od našich spoluobčanů, a nutno podotknout, že jsme ani jsme nečekali, že se nám podaří takový úlovek. Díky všem co nás podpořili.

4.5.2019 hra Plamen Čechtice, 2.kolo ČP 100m překážek, kvalifikace na MČR ve výstupu na věž Třebíč

        Plamen Čechtice: Naše družstvo starších žáků, složené z víc jak poloviny z mladších žáků, neskutečně zabojovalo na jarním kole hry Plamen. Po diskvalifikaci v ZPV v podzimním kole, kdy jsme se pohybovali kolem 15 místa se v jarních disciplínách porvali o co nejlepší umístěmí. Výsledkem bylo krásné 6.místo v celkovém pořadí. Díky všem, zejména trenérovi Jardovi za vynikající výsledek. foto zde

      Třebíč: Lucka s Klárou se zúčastnili 2.kola ČP na 100m překážek a kvalifikace ve výstupu na věž v Třebíči. Výsledky: Lucka 5.místo 100m, 3.místo věž kat.střední dorky.  Klára 16.místo 100m, 7.místo věž v kategorii ženy

30.4.2019 Máj a čarodějnice

        Na fotkách uvidíte průběh tradiční akce v Kvasejovicích konané 30.4.2019

27.- 28.4.2019 Pardubická stovka a věž, ČP 100m Praha, 100m překážek Zliv, tréniky na Plamen a okrskovou soutěž, příprava máje.

      V sobotu probíhal v Pardubicích první kvalifikační závod ve výstupu na věž, kterého se zúčastnila Lucka. Bohužel se nedařilo dle představ a v každém dobře rozběhnutém pokusu prošlápla poslední přičli. 9.místo ji snad nabudí do dalších závodů. Součástí Pardubic byl i závod ve 100m překážek , kde Lucka obsadila 7.místo. V neděli se konaly závody ČP v Praze, kde se zúčastnila Klára za ženy a obsadila 23.místo a Lucka za střední dorostenky obsadila 10.místo. Barča s Filipem se zúčastnily se Střezimíří závodů na 100m překážek v jihočeské Zlivy, kde Filip obsadil bramborovou pozici v kategorii střední dorostenci a Barča 9.místo v kategorii starší dorostenky. Dále probíhaly tréninky žáků na hru Plamen, kde si děcka připoměla požární útok a stejně tak proběhla příprava dospěláků na okrskovou soutěž. A také se o tomto "výživném" víkendu došlo pro máj a připravila se na nadcházející čarodějnickou noc.

6.-7.4.2019 Víkend v Jablonecké hale

        Víkend strávili závodníci z našeho sboru v Jablonecké hale na závodech ve 100m překážek. V sobotu dorostenci/ky, kdy Filip zapsal 25.místo 18.94s ve střední kategorii, Lucka 7.místo 18.97s taktéž ve střední kategorii a Barča 63.místo 22.57 v kategorii starší. V neděli se všichni jmenovaní zúčastnili i soutěží dospělých, a přibyla k nim ještě Klárka, která svým výkonem 17.90 brala 10.místo, Lucka pak 26.místo a Barča skončila na 102.pozici v kategorii žen. V kategorii můžů si 100m překážek zaběhl Filip, kterému patřila 88.příčka. Všichni si tak vyzkoušeli, jak na tom jsou před začátkem sezony. Troufám si říci, že ta bude hodně atraktivní. Vždyť už v Jablonecké hale padly dva národní rekordy....

23.3.2019 60m s překážkami Jablonec st.žáci

        Se třemi staršími žáky se jsme se vydali na sobotní závody do Jablonce. Všichni tři kluci si vylepšili svoje osobáčky Luba 15,29, Jára 15,56, Vojta Č 16,70 a získali další zkušenosti z běhu na 60m překážek. S mladšími jsme se bohužel v neděli nezúčastnili. 

20.3.2019 brigády Eden

       Probíhají brigády na úpravu vnitřních prostor hospody Eden

2.-3.3.2019 Halová soutěž ve výstupu na věž Příbram

        Klára se v sobotu zúčastnila soutěže v kategorii ženy, kdy svými výkony skončila na čtvrtém místě. Lucka v neděli v kategorii střední dorostenky brala druhé místo.

16.2.2019 Dětský karneval

        Opět vynikající atmosféra na našem dětském karnevalu potěšila na 30 dětských srdíček. Foto z akce najdete na našem FB

6.2.2019 Odborky MH

        Odborky mladých hasičů se podařilo splnit, což je jeden z bodů k úspešnému splnění podmínek kroniky do hodnocení hry Plamen. Získali jsme pět odznaků. Strojník junior Eliška Žemličková, Preventista junior Helenka Zavadilová a Jakub Částka, Strojník Luboš Vlásek a Velitel Barča Hulanová, které se jako první ve sboru podařilo splnit všechny existující odznaky odbornosti mladého hasiče. Gratulujeme

20.1.2019 Valná hromada okrsku Sedlec-Prčice

        Zástupci našeho sboru navštívili valnou hromadu okrsku Sedlec-Prčice, která hodnotila uplynulé období. Z našeho sboru byla odměněna děvčata, Bára, Klára a Lucka za reprezentaci okrsku, která se týkala kulturních a sportovní hasičských událostí.

12.1.2019 Ples SDH Kvasejovice

        Rok 2019 jsme zahájili plesem pořádaným naším sborem na sále v Edenu. Atmosféra plesu byla jako vždy skvělá, ze začátku komorní, ale poté ve velkém stylu. S bohatou tombolou, kde vyhrával každý 2 lístek, s dalšími cenami, které šly do slosování. Ples se vydařil a za doprovodu skupiny Relax se tančilo až do brzkých ranních hodin.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode