2010

 

 

5.12.2010 ČERTOVSKÉ ROJENÍ

v podvečer se kazdoročně scházejí čerti s mikulášem v místním Edenu. Poté vyrazí na obchůzku vesnicí, při které zkontrolují pošlušnost místních dětí.

 

28.11.2010 VÁNOČNÍ BESÍDKA PRO DĚTI A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

po vzoru loňského roku jsme pro letošní rok rozšířili program a připravili pro osadníky vánoční posezení. Hudební bonus v podání místních dětí a žáků LŠU ze Sedlce pod vedením Jaroslavy Štefanové zpříjemnili odpoledne 1. adventní neděle. Po setmění se všichni sešli u vánočního stromu který byl před jejich zraky slavnostně rozsvícen.  

 

27.11.2010 PŘÍPRAVA VÁNOČNÍHO STROMU

V sobotu odpoledne jsme vyrazili pro letošní vánoční strom. Po trasportu z lesa jsme jej upravili do nově připraveného stojanu.

 

26.11.2010 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA 

již 110. slavnostní chůze sboru dobrovolných hasičů v Kvasejovicích. V letošním roce jsme přivítali hosty KSH, OSH Benešov, starostku Města Sedlec-Prčice, zástupce sborů ze Sušetic a Nových Dvorů. Po loňském úspěchu jsme opět využili moderní techniku a použili obrazovou projekci. Předali jsme i několik Čestných uznání za příkladnou práci a medailí za dobu členství. Hudebně nás celým večerem tradičně provázela Počepická švitorka. 

 

19.11.2010 ČLENSKÁ SCHŮZE

v pátek večer se konala předvýroční členská schůze. Úkolem bylo stanovit deledáty Výroční valné hromady okrsku Sedlec a pro okolní sbory. Dále byly řešeny organizační záležitosti ohledně zabezpečení brigád, přípravy plesu a další.

  

13.11.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

čištění a nátěr klempířských prvků

 

6.11.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

dokončení oprav omítky zadní strany budovy, štukování drobných poškození, přesekání vedení kabelu pro venkovní osvětlení

 

26.10.2010 SETKÁNÍ STAROSTŮ SDH

setkání starostů SDH okresu Benešov v KD v Čerčanech.

 

23.10.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

Oprava omítky štítu, štukování drobrých poškození. 

 

16.10.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBOJNICE

stavba lešení u východního štítu, škrábání oloupané omítky, odvoz suti.

 

12.10 2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBOJNICE

štukování spodní části štítu západního štítu.

9.10.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

po derby Kvasejovice versus Stuchanov, které se konalo minulý týden, jsme po týdenní pauze pokročili zase o kousek dopředu. Spodní část štítové stěny byla omítnuta, oškrábána přední část a část východního štítu. 

 

25.9.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

po letní "přestávce" se opět pokračuje na opravách hasičské zbrojnice. Postavili jsme lešení, odstranili oloupanou omítku ze západního štítu, očistili plechové lemování štítu a přeštukovali horní část štítové stěny. I přes velmi malou účast a nepříznivé počasí se práce hnuly o pořádný kus vpřed.

 

18.9.2010 HASIČSKÁ SOUTĚŽ O POHÁR SDH PŘEHOŘOV 

 V sobotních dopoledních hodinách jsme vyrazili v hojném obsazení na II. ročník hasičské soutěže o Pohár SDH Přehořov do našich spřátelených Kvasejovic. Soutěžní tým složen z 1 družstva mužů a 1 družstva žen jsme doplnili i družstvem našich dětí, pro které byla soutěž 1. premiérovým vystoupením. Soutěžilo se s PPS 12 bez úprav na 2 hadice B. S naší "15" přes připomínky soutěžících cvičily pouze ženy a děti. Oceňuji výborný přístup pořadatelů, kde chtěli zachovat stejné podmínky všem soutěžícím a zapůjčili nám vlastní "12". Bohužel nás trochu vypeklo obrácené ovládání plynu a skočili jsme na 6. místě. Zato naše ženy byly úspěšnější a obsadili 1. místo. Na výzvu pořadatelů jsme se přihlásili i do soutěže PS8-ček, kde se nám dařilo lépe a obsadili jsme 3. místo. Naše ženy nemohly zůstat pozadu a zkusily to také s PS8 a znovu 1. místo. Po ukončení útoků dospělých předvedly požární útok i naše děti, které si bravurně poradily s hasičskou technikou. Závěrem, jakousi třešničkou na dortu, byla připravena požární sranda štafeta. Start v leže na matraci, se zutými botami, nás až tak moc nepřevapil, pokračovalo se rozhozením hadic C, průchod 6-ti soutěžících oknem, kde 2 donášeli vodu od okna se džberovým stříkačnám, které obsluhovali 2 strojníci a 2 proudaři se snažili naplnit co nejříve nástřikový terč. Tak, aby bylo s čím "hasit" zůstal jeden soutěžící před oknem a dopravoval vodu mezi nádrží a oknem. Po naplnění terčů, se opět všichni vrátili přes okno, smotali hadice a šli do "hospody", kde na ně čekalo pití piva na čas. Až po tento okamžik si myslím, že bylo vše OK. Po celodenním poctivém tréninku už nám to neteklo tak rychle a museli jsme se spokojit s posledním, 9. místem. Naše děti se však do štafety vrhly se vší vervou a snad jakoby za celé odpoledne nebyly ani trochu unaveny a předvedly pro diváky pěknou podívanou.Foto naleznete v sekci FOTOGALERIE.

 

23.8.2010 VEŘEJNĚ PROSPĚŠNÉ PRÁCE

na základě dohody s Mediační a probační službou v Benešově jsme umožnili panu J.P. v naší organizaci výkon trestu v rozsahu 200 hodin

 

 21.8.2010 SOUSEDSKÉ POZEZENÍ

Na konec letních prázdnin kvasejovští hasiči uspořádali pro členy a osadníky  u Edenu "sousedské posezení". Přítomným byla předvedena ukázka požárního útoku našich nejmenších hasičů. Pro děti byly připraveny zajímavé hry a soutěže kde soutěžily nejen v rychlosti, ale i ve zručnosti. Jízda na kole, skákání v pytli, střelba ze vzduchovky, skládání puzzle, kuželky, megapexeso a další hry do kterých šly děti s pořádným odhodláním byly odměněny razítkem do své "přihlášky". Po ukončení soutěží proběhlo vyhodnocení a slavnostní předání sladkých odměn. V průběhu dětských her si někteří zahráli na hřišti tenis a nohejbal, v podvečer pak vypuklo fotbalové klání. Děti byly odměněny sladkostmi, pro dospělé se opékalo prasátko na rožni a podávalo chlazené pivečko, které bylo v horkém dni více než osvěžující. Několik foto v sekci FOTOGALERIE.

 

17.7.2010 FOTBALOVÝ TURNAJ O PUTOVNÍ POHÁR KVASEJOVIC

V sobotu 17.7. se konal tradiční turnaj ve fotbale. Z pozvaných týmů dorazilo bohužel jen sedm - Kvasejovice, Drak team Počepice, Libíň, Raubís Prčice, Měšetice, Mona Nechvalice, Policie ČR - tudíž jsme museli upravit počty zápasů v jedné ze skupin. Pro náš tým se začátek vyvíjel dobře, když jsme porazili lońského vítěze Libíň 2:1. Další zápas jsme ovšem prohráli vysokým rozdílem 6:1 a bohužel i v posledním zápase ve skupině jsme smolně prohráli 1:0 a tento výsledek nás poslal na poslední místo tabulky a tím pádem ( poprvé v historii ) i celého turnaje. V boji o první místo si to rozdali týmy z Měšetic a Nechvalic. Zaslouženým vítězem se staly výborně hrající Měšetice. Na závěr akce se odehrály ještě dva zápasy. Tým našich nejmenších proti týmu diváků, který skončil 6:2 pro děti. Jelikož toho osadníci neměli ještě dost a chtěli urvat aspoň nějaké vítězství, vyzvali tým složený víceméně z hráčů turnaje. Osadníci vyhráli i když výsledek již nebyl tak důležitý... Na závěr nás zkropil pěkný liják. To ale nezměnilo nic na tom, že se celá akce vydařila a již teď se můžeme těšit na příští ročník. Několik záběrů si prohlédněte v sekci FOTOGALERIE.

  

11.7.2010 ZAVLAŽOVÁNÍ HŘIŠTĚ

po dlouhých tropických vedrech jsme byli nuceni zavlažit trávník na fotbalovém hřišti. V sobotu 17.7.2010 se zde bude konat tradiční fotbalový turnaj, je třeba uržet trávník v zeleném stavu. Při této příležitosti dostaly prostor naše děti, které si opět procvičily požární útok. Několik záběrů si prohlédněte v sekci FOTOGALERIE.

  

10.7.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

podříznutí posledních 2 metrů zdiva. Izolace hotova! 

  

2.- 4.7.2010 HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ VÁŠŮV MLÝN

1. hasičské soustředění SDH Kvasejovice v campu Vášův mlýn nedaleko Milevska. Cílem bylo zasvětit naše nejmladší hasiče do tajů hasičského sportu. Pro povbuzení dětí do týmové práce jsme je obdarovali jednotnými žlutými tričky s nápisem Kvasejovice a logem slona. (kvasejovského chobota) Samozřejmě byly připraveny i další akce a hry nejen pro děti. Foto si můžete prohlédnout na adrese jhac.rajce.idnes.cz/Soustredeni_SDH_Kvasejovice_2._-_4.7.2010_Vasuv_mlyn/

 

2. - 5.7.2010 RENOVACE VODOVODU

od neděle 27.6.2010 přestala téch na vodovodním řádu v Kvasejovicích téct voda. Byl zjištěn únik vody z původního cca 45 let starého vodovodního řádu pro dům čp. 31 Eden. Po ohledání místa, byla zjištěna prasklina přímo pod nově vybudovaným víceúčelovým hřištem. Naštěstí příběh dobře skončil, hřiště nebylo narušeno a proběhla pokládka nového vedení. Na tvorbě nového vedení se podílel sám provozovatel Hospody Eden s členy a osadníky. Materiál a zemní práce zajišťoval MěÚ Sedlec-Prčice.

  

19.6.2010 HASIČSKÁ SOUTĚŽ CHOBOT CUP

V sobotu 19.6.2010 se v Kvasejovicích u hasičské zbrojnice a přilehlé nádrže uskutečnil již III. ročník letního hasičského klání - Chobot cup. Zúčastnilo se 12 družstev z 11 hasičských sborů. Pořádající SDH Kvasejovice, který nasadil i družstvo žen, vítězové loňského ročníku z Libíně, dále sbory ze Sušetic, Dobrošovic,Jesenice, Kamenice, Martinic a Chválova. Nechyběla ani účast našeho partnerského sboru z Přehořova a dalších zástupců jihočeského kraje z Nadějkova a Libenic.

Soutěž byla zahájena kvalifikací požárního útoku, která určila vzájemné soupeře pro další pokračování soutěže. Jednotlivá družstva se následně utkala v požárním útoku dle tradice vyřazovacím způsobem. Po napínavých bojích v útoku přišla na řadu ještě napínavější disciplína - požární štafeta. Výjimečnost této části soutěže spočívá v zaměření na vzájemnou souhru jednotlivých členů v týmu na suchu i ve vodě a všestranné dovednosti s hasičskou tematikou. Zde se obratem z jasně vyhlížejících vítězů mohou stát poražení a do poslední chvíle není jasné, kdo bude vítězem.

Výhercem exclusivního putovního poháru se stalo po velmi vypjatých bojích domácí družstvo z Kvasejovic. Druhé místo obsadili hasiči z Přehořova a na třetí pozici se umístil sbor z Dobrošovic. Domácí ženy nenašly soupeře, přemohly kopec a ve své kategorii se staly vítězem. Příznivé počasí dodalo punc akci hlavně v závěrečné fázi soutěže. Nechyběli nám odhodlaní a nespoutaní soutěžící a byli to právě oni, kteří pochopili záměr soutěže a dokázali bohatě bavit nejen sebe navzájem, ale i přihlížející diváky.

 Závěrem děkuji všem zúčastněným družstvům i návštěvníkům. Poděkování však patří i SDH ze Sedlce za dopravu a zabezpečení vody na cvičišti.

Několik záběrů si prohlédněte v sekci FOTOGALERIE

 

15.6.2010 VZTYČEN "LESNÍ MUŽ STUCHAN"

Ve  Stuchanově můžete obdivovat „Lesního muže Stuchana“, který zde byl vztyčen v polovině měsíce června LP 2010. Samorost byl nedávno nalezen obyvatelem Stuchanova a přivlečen zpět do vsi poté, co se dlouhá léta ukrýval v lese mezi ostatními běžnými kmeny. Neváhejte a při nejbližší příležitosti navštivte tento skvost přírody. Ve Stuchanově jej s jeho impozantní výškou přes 6m určitě nepřehlédnete!

 

12.6.2010 NOČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ "DOBROŠOVKA CUP"

V sobotu večer se náš sbor poprvé účastnil noční hasičské soutěže. I přes velkou konkurenci nadupaných mašin, jsme obsadili 10. místo

 

12.6.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

Nátěr kovových rámů oken, pořezávání zdiva

 

5.6.2010 BRIDÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

tentokát brigáda se zatím největší účastí. Byly omítnuty stěny, kde byla odstaněna omíka a v týdnu byly tyto stěny i oštukovány.

 

29.5.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

další pokračování brigádnické činnosti v hasičské zbrojnici. Přesunuli jsme technniku, na vnitřní straně bylo postaveno lešení a částečně odstaněna omítka.

 

22.5.2010 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - ZÁKLADNÍ KOLO OKRSEK SEDLEC-PRČICE

do okrskové soutěže v Uhřicích jsme zapsali 1 družstvo mužů do 35 let, 1 družsto mužů nad 35 let a 1 družstvo žen. Po soutěži, jak je u nás zvykem, se sešli soutěžící a někteří osadníci na terase u hospody Eden a oslavovali 4. a 2x 5. místo, což bylo v konkureci soutěžních týmů velice dobré umístění. Výborné náladě dodalo punc chlazené pivečko s báječnými steiky na kameni. Několik záběrů najdete v sekci FOTOGALERIE

 

 15.5.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

finální výmalba příručního skladu, instalace okenních konzolí a nové desky barového pultu v klubovně

 

8.5.2010 HASIČSKÁ SOUTĚŽ FLORIÁN PETROVICE

letos již 20. ročník! Kvasejovický sbor jako jediný kromě pořádajícího sboru nechyběl ani na jednom ročníku. Za tuto věrnost jsme již na začátku byli odměněni 3 litry rumu. (asi se pořadatelé báli obrovské konkurence?!) I přes technický problém, kdy nevydržela tempo hadice jsme skončili na 2. místě. Tým si prohlédněte ZDE

 

2.5.2010 JARNÍ ZKOUŠKA

po zimní přestávce jsme vyzkoušeli připravenost naší stříkačky i naší. Nácvik byl však předčasně ukončen z důvodu nepřízně počasí a provedli jsme další práce v hasičské zbrojnici

 

1.5.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE 

výmalba příručního skladu, vložení další části izolace

 

30.4.2010 PÁLENÍ ČARODĚJNIC A STAVBA MÁJE

pálení čarodějnic a stavění máje nemohlo chybět ani v letošním roce. Škoda jen, že počasí nepřálo venkovnímu posezení. Několik záběrů si prohlédněte ZDE 

 

28.4.2010 PŘÍPRAVA MÁJE

máj stavíme každým rokem v centru obce, tak je důležité aby, byla "pěkně rostlá" a nědělala ostudu. Kmen je oloupán a vše je připraveno k postavení.

 

24.4.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

štukatérské práce v příručním skladu, výroba nových polic do regálu ve skladu, vložení izolace v rohu a podezdění.

 

23.4.2010 SCHVÁLENÍ ŽÁDOSTI

radou města Sedlec-Prčice byla schválena dotace pro SDH Kvasejovice na opravy hasičské zbrojnice v maximální výši 3.000 Kč

 

19.4.2010 ZASLÁNÍ ŽÁDOSTI O MATERIÁL

zaslána oficiální žádost MěÚ v Sedlci -Prčici o dodávku základního stavebního materiálu pro opravy v hasičské zbrojnici. (písek, cement, vápno)

 

17.4.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

pokračování brigádnické činnosti ve zbrojnici. Byla částečně opravena omítka v příručním skladu, částečně obnovena podezdívka na rohu budovy a odvezena opadaná omítka.

  

10.4.2010 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

po zimní přestávce jsme opět zahájili práce v hasičské zbrojnici. Na podzim byly provedeny téměř všechny práce v přilehlé klubovně, kde již nyní zbývá doladit drobnosti a instalovat nábytek. Ve vedlejší garáži je to však mnohem složitější. Nadměrná vlhkost zdiva štítové stěny se zásadním způsobem podepsala na škvárových tvárnicích, ze kterých je zbrojnice převážně vyzděna. Pokusíme se dodatečně instalovat izolaci, která by měla následné vnikání vlhkosti do zdiva zamezit. Několik záběrů si prohlédněte ZDE  

 

2.4.2010 ŘÁDNÁ ČLENSKÁ SCHŮZE

v pátek od 20 hodin proběhla členská schůze v Edenu. Členům byly předneseny informace ze setkání delegátů SDH okresu Benešov, představeno získané vyznamenání, doplněk Hasičské kroniky a Almanach sborových praporů na okrese Benešov. Dalším důležitým bodem byla diskuse k probíhajícím brigádám s výsledkem zadání prací spojených s výstavbou samostatného soc. zařízení pro obsluhu v Edenu současnému podnájemci za úplatu. Brigády, které budou probíhat soustředit hlavně na opravy v hasičské zbrojnici.

 

27.3.2010  BRIGÁDA EDEN

další brigáda v Edenu. I přes nízkou účast byly téměř vystavěny příčky.

 

27.3.2010  SETKÁNÍ DELEGÁTŮ SDH OKRESU BENEŠOV

v sobotu se účastnil starosta sboru setkání delegátů SDH okresu Benešov. Od okresního sdružení Benešov převzal vyznamenání pro náš sbor - medaili za příkladnou práci, která byla udělena k příležitosti 110. výročí založení SDH v Kvasejovicích. Současně jsme obdrželi i Doplněk hasičské kroniky okresu Benešov a Almanach hasičských praporů na okrese Benešov. Naše příspěvky najdete jak v Hasičské kronice, tak v Almanachu.

 

 

 

20.3.2010  BRIGÁDA EDEN

v sobotu 20.3.2010 se dopoledne konala brigáda na výstavbu samostatného sociálního zařízení pro obsluhu klubu Eden. byla demontována původní již nefunkčí vodárna, položena izolace, založeny příčky včetně 3 ks zárubní pro budoucí dílo. Bohužel i přes veškerou kuráž, kterou měli členovéna minulé členské schůzi, se brigády zúčastnilo pouze 6 členů.

 

13.3.2010  DĚTSKÝ KARNEVAL

13.3.2010 v Edenu se konal dětský karneval. Ani v letošním roce po vzoru minulého ročníku nechybělo pro děti předtančení, tombola a plno zábavných soutěží o atraktivní ceny. Tento karneval se v okolí zřejmě těší velké oblibě, protože i v letošním roce se opět zvýšila jeho návštěvnost.

Několik záběrů si prohlédněte zde

 

12.3.2010   MIMOŘÁDNÁ ČLENSKÁ SCHŮZE

v pátek 12.3.2010 proběhla v Edenu mimořádná členská schůze, která byla svolána z důsledku výsledku provedených kontrol.

Na základě potřeby vybudovat samostané sociální zařízení pro obsluhu klubu Eden, jsou počínaje sobotou 20.3.2010 vyhlášeny brigády abychom odstranili tento nedostatek z dob výstavby a mohlo být zařízení řádně provozováno. 

 

2.3.2010    DALŠÍ KONTROLA HASIČSKÉHO KLUBU EDEN

po prověrce klubu hygienickou stanicí, navštívila náš klub další kontrola, tentokrát z Živnostenského úřadu ze Sedlčan. Předpokládáme, že už je vše zkontrolované a provoz bude dál fungovat v zajetých kolejích.

 

 

23.2.2010   KONTROLA HASIČSKÉHO KLUBU EDEN

bezprostředně po otevření navštívila náš klub kontrola z krajské hygienické stanice z Příbrami.Jednalo se s nejvyšší pravděpodobností o kontrolu na "udání".  

 

16.1.2010   PŘEHLED AKCÍ NA ROK 2010

přehled připravovaných akcí na rok 2010 naleznete v sekci ke stažení

 

 

2.1.2010      HASIČSKÝ PLES

v dopoledních hodinách se vždy sejdeme, provedeme drobnou výzdobu sálu, sepíše a připraví se tombola pro ples. Naše členky připravily mňamky, které jsme použili jako výhry v tombole.

večer, od 19:30 byl naplánovaný začátek plesu. Celým večerem nás provázela osvědčená a v kraji oblíbená kapela Hošna band. V průběhu večera se prodávaly lístky tomboly. Po půlnoci se tradičně vylosují čísla, které se stávají výherními. V letošním roce jsme měli připraveno 216 hodnotných cen, které věnovaly do tomboly pořadatelé, sponzoři, členové a osadníci. Za poskytnuté dary jim ještě jednou děkujeme.

 

1.1.2010      MYTÍ SÁLU

jak již u nás tradičním zvykem bývá, večer před pořádaným plesem se drhne dřevěná podlaha sálu.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode