2012

 

2.12.2012 VÁNOČNÍ STROM

tradičně připravujeme vánoční strom s osvětlením. V letošním roce jsme dostali luxusní strom ze zahrady od kvasejovického osadníka. Stromem roku 2012 je jedle ojínělá - nazvali jsme jí jedle ojedinělá. Nádherný strom, který již nehohl ani narůst lépe jsme připravili v nedělní dopoledne. Na odpoledne byl pro osadníky a návštěvníky připravený program našich dětí, které si připravili tématické básničky nebo hudební vystoupení. Po setmění jsme se všichni sešli u vánočního stromu a slavnostně jej rozsvítili. Foto zde.

25.11.2012 OPRAVA PS 12

Inspirováni moudry ze školení strojníků jsme při běžné kontrole a údržbě stříkačky PS 12 kontrolovali také vodní filtr. Sítka uvnitř již byla vyžraná korozí a byla tedy nahrazena novými.

 

24.11.2012 NÁVŠTĚVA VÝROČNÍ VALNÉ HROMADY V SUŠETICÍCH

naši delegáti navštívili výroční valnou hromadu sousedního sboru v Sušeticích.

 

24.11.2012 NÁVŠTĚVA VÝROČNÍ VALNÉ HROMADY V SEDLCI 

naši delegáti navštívili slavnostní výroční valnou hromadu sousedního sboru v Sedlci, na kterou byly sezvány sbory z našeho okrsku. Na valné hromadě, pořádané k 135. výročí založení sboru, jsme byli obdarování pamětním listem a pamětní plaketou na dřevěném podstavci.

 

17.11.2012 ŠKOLENÍ STROJNÍKŮ

účastnili jsme se školení, pořádaného orkskem Sedlec pro strojníky sborů. Do tématického školení k PS 12 jsme vyslali 2 strojníky a 2 zástupce z řad mladých hasičů.

 

16.11.2012 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

již naše 112. výroční valná hromada, která se tradičně nesla ve zhodnocení uplynulého roku. Návštěvníci tradičně mohli sledovat v průběhu doprovodnou tématickou prezentaci. Před zahájením a po skončení běžela cca 20 minutová prezentace činnosti letošního roku. Naší valnou hromadu poctili svou návštěvou delegáti z jihočeského Přehořova, sousedních Nových Dvorů a Sušetic. Ani v letošním roce nechyběla nějaká vyznamenanání. Česné uznání za příkladnou práci pro sbor a vesnici jsme udělili P. Pechačovi, P. Novotnému a Z Šperlinkovi. Překvapením starosty bylo čestné uznání pro mladé hasiče, které převzali vedoucí kolektivu můádeže J. Mašek a J. Pomahač. Po ukončení probíhala volná zábava až do ranních hodin.

 

10.11. 2012 ČLENSKÁ SCHŮZE

předvýroční členská schůze

 

30.10.2012 NOVÉ SAVICE

V důsledku poškození v Základním kole okrskové soutěže v Přestavlkách, byla podána žádost u okrsku Sedlec o doplnění 1 savice. Od okrsku Sedlec jsme nyní převzali 2 nové 2,5 m savice.

 

17.10.2012 NOVÁ SAVICE A HADICE PRO 60M

bylo vyzvednuté objednané zboží na OSH Benešov pro naše mladé hasiče. Výzbroj byla doplněna o novou savici a sadu hadic s proudnicí pro překážkový běh na 60m.

 

6.10.2012 HRA PLAMEN V KVASEJOVICÍCH

        Tento den byl ten, na který jsme se připravovali, jak brigádami na sále, tak na trénincích s našimi dětmi. Hra Plamen - ZPV v Kvasejovicích začala. V sobotu ráno jsme se sešli v 8 hodin před Edenem, a přáli jsme si hlavně hezké počasí, které vyšlo na jedničku. Po prezentaci, kde naši mladí obdrželi startovní číslo tři ve starší kategorii, bylo ještě dost času než vystartují do závodu. Kolem půl 12 se naše první hlídka vydala na trať, a hned nato i druhá. No a všichni čekali jak to dopadne. Dopadlo to výborně, z 20 kolektivů (33 hlídek) ve starší kategorii, skončili naši žáci na 1. místě. Je to pro nás velká výzva na jarní kolo, proto nesmíme usnout na vavřínech a pořádně se na jaro připravit. Po obědě děti ještě nastoupili na 60metrů překážek, kde si vlastně vyzkoušeli trať s novými překážkovými hadicemi. Ještě dodám, že akce se opravdu vydařila, hlavně díky počasí, a že naše obec snad takové obležení návštěvníky nezažila a asi dlouho nezažije:-) Foto zde. Celkové vysledky. 

 

28.9.2012 ZÁVĚREČNÉ ÚPRAVY NA SÁLE

        Závěrečnou podobu sálu dodaly dekorativní čtverce na stěnách a nové ubrusy. Tímto je sál připraven na první akci, která bude hned za týden.

 

19.9.2012 NÁTĚR LAVIC NA SÁLE V EDENU

po vymalování sálu v Edenu jsme se rozhodli obnovit ještě originální lak lavic.

 

18.9.2012 TAKTICKÁ PŘÍPRAVA MLADÝCH HASIČŮ

 

18.9.2012 OBJEDNÁVKA ZBOŽÍ PRO ČERPÁNÍ DOTACE

v rámci maximálního čerpání dotace jsme pro naše mladé hasiče objednali k doplnění novou savici a sadu hadic s proudnicí pro překážkový běh na 60m.

 

17.9.2012 ODVOZ ZBYTKU POSEKANÉ TRÁVY

tráva, která zbyla z pohrabání a zapomenutých koutů jsme odvezli do kompostu.

 

17.9.2012 INSTALACE INFORMAČNÍ DESKY

instalace nové kontrukce informační desky s novým panelem byla provedena na zabetonované kovové patky. Novou infodesku najdete v těsné blízkosti autobusové čekárny. 

 

15.9.2012 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - O POHÁR SDH PŘEHOŘOV

námi tradičně navštěvovaná hasičská soutěž, kterou pořádá partnerský sbor z Přehořova, jsme vyrazili již v sobotu před obědem. Termín soutěže, který byl již dávno znám, však na poslední chvíli ohrozily jiné akce a my jsme byli nuceni imrovizovat ve složení družstva. Důležité ale bylo zúčastnit se a setkat se s "našimi". Naše želízka v ohni bylo družstvo starších a mladších žáků. V soutěži jsme absolvovali požární útok s PS12 s výsledným 7. místem a útok s PS8, kde jsme těsně obhájili loňské 3. místo. Naši mladí hasiči byly přemoženi soky z Kardašovy Řečice a obsadili 3. a 4. místo. Tuto "porážku" již však následně vrátili v disciplíně "limoštafeta", kde byli jasnými vítězi. 

 

14.-15.9. ŠKOLENÍ VEDOUCÍCH KOLEKTIVŮ MLÁDEŽE

2 zástupci, kteří se věnují našim mladým hasičům se zúčastnili školení vedoucích mládeže pořádaného OSH Benešov v Jizbici.

 

12.9.2012 OBRŽENA INFORMACE O ZÍSKÁNÍ DOTACE

z rozhodnutí OORM Benešov a získání dotace na Materiálně technickou
základnu SDH z MŠMT ČR jsme získali možnost čerpat dotaci za použití 30% z vlastních zdrojů. Maximální výše dotace činí 3.137 Kč.

 

6.-7.9.2012 BRIGÁDA SEKÁNÍ TRÁVY

sekání trávy na návsi a okolí hrřiště v Kvasejovicích a ve Stuchanově.

 

28.8.2012 VÝKOP A BETONOVÁNÍ PATEK PRO INFORMAČNÍ DESKU

původní informační deska měla být původně pouze opravena, ale konstrukce byla shnilá více než se zprvu předpokládalo. Byla tedy zhotovena nová kontrukce místním truhlářem p. Částkou a nový informační panel prostřednictvím p. Sedláčka. Z důvodu jiného formátu jsme museli provést i výměnu kotvících prvků. Instalace se předpokládá v nejbližší době.

 

24.-31.8 2012 VÝMALBA NA SÁLE V EDENU

koncem měsíce srpna proběhla výmalba sálu v Edenu. Na chodbě jsme kromě finální výmalby instalovali sádrokartonový strop a opravili odlupující se omítku ve spodní části chodby.

 

10.8.2012 ŽÁDOST K ČERPÁNÍ DOTACE

na základě informace jsme se přihlásili k žádosti o poskytnutí dotace na materiálně technickou
základnu SDH z MŠMT ČR.

 

28.7.2012 POSEZENÍ S HARMONIKOU " u Benzínky"

    Poslední červencový sobotní večer jsme měli možnost se pobavit při harmonikách, posezení se ovšem vzhledem k nepříznivému počasí konalo na sále v EDENu.   

 

21.7.2012 TRADIČNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ

    Tuto sobotu se konal tradiční fotbalový turnaj o putovní pohár Kvasejovic. Po vydařeném turnaji, kterého se zúčastnilo 7 družstev si tento pohár odvezlo  družstvo Trosky. Náš tým skončil v derby se sousedy z Měštic po nekonečném penaltovém rozstřelu na 4. místě.

 

12.7.2012 OPRAVA VÝVĚVY PS 12

na naší PS 12 jsme provedli výměnu prasklé klapky vývěvy. Při této opravě jsme vyměnili i děravou trubku chlazení, která byla doposud jen provizorně opravena a ovládací kohout vývěvy. Po zkoušce na hrázi rybníka je již vše jak má být.

 

29.-31.6.2012 VÍKENDOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ S MLÁDEŽÍ

V pátek 29.6.2012 jsme vyrazili na víkendové soustředění do rekreačního střediska na Mozolov nedaleko Nadějkova.

 

23.6.2012 HASIČSKÁ SOUTĚŽ CHOBOT CUP KVASEJOVICE

letos již 5. ročník letní zábavné soutěže se nesl ve znamení malých změn v požárním útoku. Jako tradičně je prováděn na 2 hadice B do kopce. Pro rychlejší průběh soutěže jsme připravili 2 základny, ze kterých bylo průběžně startováno. Po provedení 2 pokusů každého družstva, byla na řadě naše tradiční štafeta. Protože bylo nádherné počasí a bylo s veliteli týmů rozhodnuto že se všichni utkají vyřazovacím způsobem. Několik foto záběrů z tohoto dne naleznete ZDE

 

16.6.2012 OKRSKOVÁ SOUTĚŽ MARTINICE

      Naše dětské družstvo přijalo pozvání ( děkujeme ) a v sobotu vyrazilo na okrskovou soutěž do Jesenice, kterou pořádal náš sousední sbor z Martinic. Jelikož jsme se sešli skoro všichni mohli jsme postavit dvě družstva. Každé provedlo jeden požární útok, první s časem 27.87 skončilo na 3.místě, a druhé svým výborným pokusem 25.50 skončilo na 2.místě. Soutěž se určitě vydařila i tím, že jsme si mohli opět vyzkoušet nástřikové terče a samozřejmě vylepšit náš dosavadní čas. Foto zde.

 

9.6.2012 DOBROŠOVKA CUP - NOČNÍ SOUTĚŽ

      Na 3. ročník soutěže v nedalekých Dobrošovicích jsme se vydali s jedním družstvem mužů. Výborně připravená soutěž začala tradičně za soumraku ve  22.hodin za účasti 26 družstev mužů a 10 družstev žen. Soutěžilo se na dva útoky, výsledné pořadí vzešlo ze součtu obou časů. První útok jsme provedli bezchybně a čas 24.48 nás průběžně posadil na 11.místo. Bohužel ve druhém kole se nám moc nedařilo, béčko k rozdělovači se nám podařilo připojit až když jsme ho dohonili ve druhé dráze :-). Nicméně útok jsme dokončili s časem 57.26. Výsledek druhého kola nás vysadil na celkově 18.místě. Soutěž se vydařila i když jsem někteří odjížděli domů před vyhlášením výsledků ( úplně promáčení ). ostatní kolegové nás ale zastoupili a odjížděli až za bílého dne. Foto zde

 

2.6.2012 BRIGÁDA - SEKÁNÍ TRÁVY

      Tuto sobotu proběhla tradiční brigáda na posekání trávy na návsi a jejím okolí. 

 

1.6.2012 ČLENSKÁ SCHŮZE

      Na schůzi se jednalo převážně o přípravách Chobot cupu, který pořádáme v sobotu 23.6.2012

 

27.5.2012 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU

      Tuto neděli jsme posbírali železný šrot, který nám připravili místní u svých domků. Tímto děkujeme, že takto podpořili náš sbor.  

 

12.5.2012 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - ZÁKLADNÍ KOLO OKRSEK

Do soutěže jsme vsadili pouze 1 družstvo mužů nad 35 let. Poprvé jsme také vyjeli s novelizovaným přívěsem PPS12.

Velmi nepříznivé a chladné počasí, které panovalo od páteční noci a v sobotu přes den mělo za následek zrušení požární štafety na 100m. k tomuto rozhodnutí došlo po několika pokusech doprovázených pády a zraněním. Naše družstvo šlo k plnění disciplíny požární útok jako 1. V celkovém pořadí jsme se umístili na 3. místě. Naše děti si zasoutěžili s dětmi ze Sedleckého sboru a časem 27.70 skončili na 2.místě. Pár foto zde

 

7.5.2012  PO očima dětí

    Naše Klárka Hulínská se ve výtvarné soutěži " PO očima dětí " umístnila v okresním kole na 2.místě v kategorii ZŠ2. Její obrázek byl dále zaslán na kraj, tak uvidíme jak si dál povede.

 

6.5.2012 PŘÍVĚS PS 12

práce na přívěsu se dostávají do závěrečné fáze. Jsou namontovány zpět blatníky, opěrné nohy, jednotlivé police a držáky. Dále jsou nalepena těsnění dveří a přimontován střešní nosič, na který budou připevněny trubky pro uložení 2,5m savic.

 

5.-6.5. 2012 JARNÍ KOLO HRY PLAMEN ČECHTICE

    Na tento víkend jsme se s dětmi připravovali celé jaro a konečně nastal. V sobotu brzy ráno jsme naskákali do aut a hurá směr Čechtice, kde se konalo jarní kolo hry Plamen. Dorazili jsme a hned nám bylo jasné, že náš cíl obhájit 10.místo z podzimního kola nebude jednoduchý. Po nástupu začala disciplína štafeta 400m CTIF, která byla na oválu. Neměli jsme až tak možnost trénovat předávku, ale 3.místo v této disciplíně nás opravdu mile překvapilo. Následovala štafeta dvojic, ve které jsme si hodně věřili, a také jsme ji nejvíc trénovali, ale chybičky se vloudily a 10. místo pro nás bylo zklamáním. Další sobotní disciplínou byl požární útok CTIF, kde jsme měli vynikající čas a všechny úkoly jsme splnily víceméně na jedničku, ale srazily nás  trestné body za disciplínu a tak jsem skončili na 7.místě. No a jelikož vše běželo nad plán, tak se pořadatelé rozhodli zařadit i štafetu 4x60m, ve které jsme se umístnili na 6.místě. Po ukončení těchto 4 disciplín jsme se vydali do nedaleké Jizbice, kde jsme měli zajištěno ubytování v chatkách. V neděli po snídani, kdy byly švédské stoly, jsme se vydali opět do Čechtic na hřiště. Útoky začali mladší žáci a tak jsme měli víc času na psychickou přípravu. Na útoky byly dva pokusy, každý s jinou stříkačkou. První útok se nám vydařil a s časem 29.16 jsme byli průběžně pátí. I druhý útok byl dobrý, ale čas jsme nezlepšili 29,64. I tak jsme v útocích udrželi 5.místo. Po této disciplíně následoval oběd. A poté už vyhlášení výsledků. S uspokojením jsme zjistili, že jsme celkově obsadili 7.místo, což bylo určitě překonání našeho cíle. Vždyť to byl náš první ročník. Foto zde.

 

4.5.2012 PŘÍVĚS PS 12

Skříń dostala nový lak z vnější i vnitřní strany, je vyrobena police pro hadice a různé upeňovací prvky na potřebné drobnosti. Časem určitě přibude i nějaké foto.

 

30.4.2012 STAVĚNÍ MÁJE, ČARODĚJNICE

       Tento den jsme se sešli jako každoročně u Edenu, abychom společně postavili máj a zapálili hromadu s čarodějnicí. Vzhledem k nezvykle teplému počasí jsme oheň hlídali s připravenou stříkačkou.Foto zde. 

 

14.4.2012 NÁMĚTOVÉ CVIČENÍ

v sobotu dopoledne jsme se účastnili námětového cvičení u vodojemu na Hůrce. Procvičeno bylo podávání vody do místa nepřístupného pro těžkou požární techniku. 2. část se skládala z nalezení pohřešovaných osob v prostoru lesa a ošetření jejich zranění.

 

25.3. TRÉNINK ŠTAFET

    A hned v neděli jsme se s mladými sešli na hřišti a začali jsme trénovat štafetu CTIF na nově vyrobených překážkách a štafetu dvojic. Několik foto zde

 

24.3. PLNĚNÍ ODZNAKŮ ODBORNOSTI MLADÝCH HASIČŮ

    dnešní sobotní odpoledne jsme s dětmi vyrazili do Sedlecké hasičárny  k plnění odznaků odbornosti, které se započítávají do hry Plamen. Zkoušky probíhali ve dvou kategoriích mladší (do 10 let), kteří plnili odznak Strojník-junior a starší (11 a více let), kteří plnili odznak Strojník. Z počtu 11 jsme získlali 10 odznaků, čímž jsme splnili jednu z podmínek soutěže.

 

21.3.2012 VYROBEN PODVOZEK PRO PŘÍVĚS

máje již vyrobený podvozek pod skříň. Přívěs je nyní možné připojit za osobní automobil. V současné době probíhá úprava a výroba přepážek a úchytů vybavení výzbroje.

 

18.3 TRÉNINK ŠTAFET

    Tuto neděli jsme začali trénink štafety dvojic.

 

3.3.2012  VÝROBA PŘEKÁŽEK PRO MLÁDEŽ

pro trénink našich mladých hasičů jsme začali vyrábět překážky pro jednotlivé disciplíny. Byly zakoupeny ocelové profily pro konstrukce, které jsme svařili a opatřili ochranným nátěrem.

 

25.2.2012 DĚTSKÝ KARNEVAL

    Jako tradičně jsme se o této sobotě věnovali dětem a pořádali jsme na sále v Edenu dětský karneval. Za vysoké účasti jsme předvedli předtančení tentokrát v modrých barvách Šmoulů. Myslíme si, že všechna děcka, obdarovaná bohatou tombolou, i rodiče odcházeli z této akce spokojeni. Foto se připravuje 

 

24.2.2012 VÝROBA PODVOZKU PRO PŘÍVĚS

předána skříň z PPS 12 k výrobě podvozku. Pod tuto skříń jsme si nechali vyrobit podvozek se spojovacím zařízením, které bude možné připojit za osobní automobil.

 

19.2.2012 DEMONTÁŽ SKŘÍNĚ Z PODVOZKU PPS 12

Po legislativním vyřizování jsme se pustili do přestavby našeho přívěsu PPS 12, který byl určen pro připojení za nákladní automobil nebo traktor. Bohužel v této agregaci u nás nenacházel uplatnění a tak jsme se rozhodli jej přebudovat tak, aby byl připojitelný za osobní automobil. Stávající podvozek byl pro tento účel nevyhovující, došlo tedy demontáži samotné skříňe, pod kterou si necháme vyrobit podvozek. 

 

18.2.2012 ZDRAVOTNÍ ŠKOLENÍ PYŠELY

     Tuto sobotu se dva naši členové zúčastnili zdravotního školení v Pyšelích, které pořádali místní hasiči ve spolupráci s OSH Benešov a Life Rescue Praha.               

 

15.1.2012 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA OKRSEK SEDLEC

naši delegáti se účastnili výroční valné hromady okrsku Sedlec - Prčice v hostinci U Škrpálu v Prčici

 

14.1.2012 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA SDH PŘEHOŘOV

na pozvání jsme navštívili VVH našeho partnerského sboru v Přehořově.

 

7.1.2012 HASIČSKÝ PLES

v sobotu od 19:30 se konal tradiční hasičský ples. Nechyběla u nás tradiční bohatá tombola, výborná muzika a nálada. Jediné co jsme postrádali, byla vyšší účast.

Ale zase ti, co přišli, viděli a zažili předpokládáme odcházeli spokojeni. 

 

6.1.2012 MYTÍ SÁLU

v pátek podvečer jsme se sešli na tradičním drhnutí podlahy sálu v Edenu pro připravovaný ples.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode