2011

 
 

3.12.2011 NÁVŠTĚVA U SDH MĚŠETICE

na pozvání sousedského sboru z Měšetic jsme navštívili jejich Valnou hromadu

 

27.11.2011 ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

odpoledne 1. adventní neděle patřilo vystoupení našich dětí s vánočními koledami a básničkami. Jako překvapení si připravili i hudební vyspoupení dospělí. Po ukončení "vánoční besídky" jsme s dětmi ozdobili vánoční strom. Po setmění se všichni sešli u nově postaveného a ozdobeného stromu, kde po zazpívání několika koled, byl vánoční strom za odpočítávání dětí slavnostně rozsvícen. Foto zde

26.11.2011 NÁVŠTĚVA U SDH NOVÉ DVORY

na pozvání sousedského sboru z Nových Dvorů jsme navštívili jejich Valnou hromadu

 

26.11.2011 PŘÍPRAVA VÁNOČNÍHO STROMU

po sobotním obědě jsme se sešli, abychom dovezli z lesa vánoční strom. Po usazení do stojanu bylo připraveno i vánoční osvětlení.

 

25.11.2011 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

Výroční valná hromada SDH Kvasejovice se konala od 19:30 hodin na sále v místním Edenu. Pozvání přijali a naštívili nás starostka MěÚ Sedlec-Prčice M. Jeřábková, delegáti partnerského sboru z jihočeského Přehořova a sousedských sborů z Nových Dvorů, Sušetic i Měšetic. Dle schváleného harmonogramu schůze proběhly zprávy o činnosti, hospodaření a zpráva revizní komise za rok 2011. Poté byly předány vyznamenání některým členům a odsouhlasen návrh činnosti na rok 2012. Po ukončení schůze následovalo občerstvení a volná zábava s hudebním doprovodem Počepické švitorky.
 
 

19.11.2011 NÁVŠTĚVA U SDH SUŠETICE

na pozvání sousedského sboru ze Sušetic jsme navštívili jejich Valnou hromadu

 

18.11.2011 ČLENSKÁ SCHŮZE

od 20 hodin na sále v Edenu se konala předvýroční členská schůze SDH Kvasejovice. Hlavním programem byla příprava Výroční vlané hromady, návrhy delegátů, činnosti na rok 2012 a další

28.10.2011 BRIGÁDA V LESE

v pátek se konala brigáda na výrobu dřeva v lese pro otop v Edenu

16.10.2011 BRIGÁDA - ODVOZ TRÁVY

odvezení posledních zbytků posekané trávy

 

14.10.2011 PROJEKTOR

pro teoretickou přípravu našich nejmenších hasičů, prezentace na akcích, přenos sportovních utkání jsme zakoupili nový projektor

 

8.10.2011 SOUTĚŽ HRA PLAMEN - JIZBICE U ČECHTIC

V sobotu jsme se vydali s naším dětským kolektivem na soutěž Hry Plamen. Podzimní kolo, které zahrnuje ZPV (závod požární všestrannosti) se konalo v Jizbici u Čechtic. Na místo konání jsme se dopravili autobusem společně s SDH Sedlec. Počasí bylo opravdu podzimní, zima, kterou doprovázel občasný déšť, ale nakonec se umoudřilo. Do závodu jsme přihlásili jednu 5ti členou hlídku v kategorii starší žáci. Myslím, že naši mladí si za povzbuzování jejich nesoutěžících kolegů vedli napoprvé více než dobře a jejich umístění na 12.místě v konkurenci 28 hlídek to dokazuje. V soutěži sborů jsme skončili na 10. místě z celkových 18ti. Tímto bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za jejich výkony a to, že i když ne všichni se na trať dostali, drželi při sobě jako jedna parta. Již se všichni těšíme na jarní kolo i když víme, že nás čeká spoustu práce a cvičení. Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde. Pár foto zde. 

 

28.9.2011 BRIGÁDA - SEKÁNÍ TRÁVY

pokračování v kosení  a odvozu té zatracené trávy.

 

25.9.2011 BRIGÁDA - SEKÁNÍ TRÁVY

po sobotním výletě nás čekala brigáda. V letošním deštivém létě znovu narostlo velké množství trávy, kterou bylo potřeba ještě posekat.

 

24.9.2011 TEMATICKÝ VÝLET - LETIŠTĚ PRAHA RUZYNĚ

Přišlo to z nenedání, rychlé rozhodnutí a už se jelo. V sobotu jsme si vyjeli s našimi mladými hasiči na výlet. Cílem cesty byla exkurze pražského ruzyňského letiště. Prohlídka naplánovaná na 12 hodinu byla zahájena v terminálu 3 na "starém" letišti. Pro projití všech účastníků bezpečnostní kontrolou jsme nasedli do vyhlídkového autobusu, který nás zavezl na zajímavá místa letiště. Hlavním cílem byla požární stanice, kde jsme strávili převážnou většinu času prohlídky. Členy jednotky nám byla fyzicky představena technika, kterou disponují. Závěr prohlídky byl u přistávací a odletové dráhy, kde jsme zhlédli několik přistání i odletů několika typů letadel. Dokonce jsme měli i štěstí a viděli přistávat jedno z největších letadel ,které na Ruzyň létají, Airbus od společnosti Emirates. Jen škoda, že ten čas velmi rychle ubíhal, dalo by se toho určitě vidět ještě mnoho.  

 

17.9.2011 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - O POHÁR SDH PŘEHOŘOV

Jak se stalo již tradicí, 17. září jsme vyrazili za "našimi" z partnerského sboru z jihočeského Přehořova, kde se pořádali soutěž O pohár SDH Přehořov. Do této soutěže jsme se zapsali v kategoriích PS 8 a PS 12. Do pivní štafety, kterou byla soutěž ukončena, jsme bohužel už nedokázali postavit odpovídající tým.

 

3.9.2011 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - MEMORIÁL MÍRY KABÍČKA SEDLEC

Pro malý soutěžní odedech v požárním sportu "dospělých" jseme vyrazili s našimi mladými hasiči na zkušenou do Sedlce, kde každoročně hasiči pořádají pro děti Memoriál Míry Kabíčka. Soutěžní družstva dětí z bližšího i vzáleného okolí se vzájemně utkaly v kategoriích starších a mladších žáků. S věkovým rozložením našeho družstva jsme byli zapsáni do kategorie mladších žáků. Po soutěžích které se konali na hřišti u hasičárny následoval vydatný oběd a poté požární útoky. V celkovém pořadí v kategorii ml. žáků naši mladí hasiči obsadili 4. místo. Foto z tohoto soutěžního dne najdete zde.

 

27.8.2011 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - JESENICKÝ TUPLÁK

na námi již tradičně navštěvovanou soutěž Jesenický tuplák jsme nejeli s vyhlídkami na přední umístění, ale výsledné 6. místo bylo zklamáním. Provedení útoku proběhlo bez chyby, ale opravdu dlouhá doba sání pomocí naší vývěvy z potoka nás usadila na předposlední příčku. 

Radost nám však udělalo naše dětské družstvo, které zde soutěžilo mimo soutěž a svůj druhý útok provedlo ukázkově i za vydatného deště. Foto a video zde.

 

21.8.2011 ZKOUŠKA PS12

trochu mokrého osvěžení v parné odpoledne, které je pro letošní léto neobvyklé, jsme spojili se zkouškou vývěvy u naší PS12. Zjištění, že sání po destrukci klapky probíhá příliš dlouho, není dobré zjištění. Zvláště když se chystáme příští týden na soutěž Jesenický tuplák, kde se voda pro požární útok čerpá přímo z potoka. Tak uvidíme.

  

13.8.2011 SDH PŘEHOŘOV 115 LET

v sobotu se účastnili zástupci našeho sboru na oslavách 115. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Přehořově. Bylo jim zde oficiálně předáno "nové" vozidlo VW Transporter určené zejména pro prvotní zásah a zásahy u dopravních nehod. Na akci nechyběla ani prezentace techniky HZS a SDH z okolí. Pro vzpomínku z této parádní akce jsme obdrželi Pamětní list.

 

Pametni list.pdf (180,9 kB)

  

31.7.2011 BRIGÁDA - SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU

v něděli dopoledne jsme provedli očistu od železného šrotu v Kvasejovicích, Stuchanově, Matějově a Malkovicích. V pondělí dopoledne nasbírané železo odvezla firma Lorenz. 

 

23.7.2011 TRADIČNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ

V sobotu se od 10 hodin konal tradiční fotbalový turnaj. k vzájemným utkáním nastoupilo 8 mižstev ve 2 skupinách. Do turnaje byly letos zapsány následjící týmy: domácí Kvasejovice, Drak team Počepice, Raubís Prčice, VIP Jesenice, Libíň, Měšetice, Trosky Votice a Policie ČR. Vítězem se v letošním roce stal nováček našeho turnaje VIP Jesenice.  Celá akce se vydařila a vydrželo nám i pro letošní léto vzácné slunečné počasí.

 

1.-3.7.2011 HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ VÁŠŮV MLÝN

2.ročník soustředění se odehrával za pro červenec nezvykle studeného počasí. V pátek po příjezdu jsme postavili stany a hned potom, abychom se zahřáli začali trénovat štafetu, která se protáhla až do setmění. Po večeři jsme se přesunuli k ohni, kde proběhla kulturní vložka jak dětí, tak i dospělých. Druhý den začal rozvičkou a následoval trénink útoků. Nejprve s osmičkou a díky velké zimě na sucho. V poledne naši mladí připravovali na oběd, kotlíkový vuřt guláš a zelňačku. Odpoledne se počasí trochu vylepšilo a občas vysvitlo i sluníčko. Nasadili jsme PS12 a začali trénovat i s vodou. Po nácviku útoků proběhla soutěž, která se skládala ze čtyř disciplín: uzlování, topografie, střelby ze vzduchovky a štafety. Po vyhlášení výsledků jsme pogratulovali naši člence k narozeninám. Večer jsme opět usedli k ohni, probrali proběhlý víkend a k půlnoční hodině se odebrali na lože. Ráno nás probudil liják, který nepřestával ani při úklidu a balení věcí. Navzdory nevídanému počasí se soustředění povedlo a naši mladí se naučili něco nového z hasičských dovedností. Fotogalerie k nahlédnutí ZDE.  

 

26.6.2011 ÚKLID PO HASIČSKÉ SOUTĚŽI

po sobotním hasičském klání, které se protahlo do večerních hodin jsme v neděli dopoledne uklidili hasičské náčiní, stánky a kolíky vytyčující dráhy. Odměnou pro zúčasněné byly sice studené, ale přesto báječné klobásky ve vyhaslé udírně.

 

25.6.2011 HASIČSKÁ SOUTĚŽ - CHOBOT CUP

4. ročník letní zábavné hasičské soutěže Chobot cup se nesl ve znamení změn. Po připomínkách soutěžících v předešlých ročnících jsme se rozhodli udělat změnu v provedení požárních útoků. Opustili jsme vyřazovací systém 2 současně probíhajících útoků a vydali se cestou jednotlivých pokusů každého družstva. Tak, aby mělo každé družstvo šanci na úspěch zvolili jsme pro každého 2 pokusy. Součet obou časů určil průběžného vítěze 1 části soutěže. Druhou částí byla naše chobotí štafeta, kde členové družstva buď jednotlivě, nebo společně plnili jednotlivé disciplíny zaměřené na přesnost, vytrvalost, ale hlavně na vzájemnou souhru týmu. Velký vliv na výsledek štafety v letošním roce mělo hlavně odhodlání soutěžících. Odhodlání plavat místo v lodi, mimo ní. Jak u nás bývá zvykem, nebyla nouze o napínavé okamžiky ani opravdovou zábavu. Rekordní účast 16 družstev mužů a 4 družstev žen sice protáhla konání soutěže o dobré 2 hodiny, ale nakonec dle ohlasů soutěžících všichni odcházeli spokojeni.
A jak jsme dopadli - muži 6. místo a naše ženy - ty nemohly dopadnout lépe - 1. místo. Několik záběrů si prohlédněte ZDE

 

21.6.2011 NÁKUP NOVÝCH HADIC

při soutěži Dobrošovka cup došlo k poškození  B hadice. Bohužel od této chvíle již nemáme kompletní sestavu pro pořární útok. Dnes jsme zakoupili kompletní sadu tj. 3x hadice B a 4x hadice C, tak doufejme, že nám budou nějaký čas sloužit.

 

17.6.2011 ČLENSKÁ SCHŮZE 

jedna krátká a rychlá členská schůze. Program zaměřen převážně na přípravu soutěže Chobot cup a drobných provozních záležitostí.

 

11.6.2011 HASIČSKÁ SOUTĚŽ  - DOBROŠOVKA CUP

v sobotní podvečer jsme vyrazili již podruhé na noční hasičskou soutěž Dorošovka cup do nedalekých Dobrošovic. Po setmění byly zahájeny požární útoky, kde mělo každé startovní družstvo 2 pokusy. Ikdyž byla sestava výborná, v druhém kole se nedařilo. Po indispozici strojníka a prasklé 1. B hadici jsme celkově obsadili 18. místo.

 

29.5.2011 ÚKLID PO SOUTĚŽI 

po sobotní slávě jsme věnovali dopoledne úklidu spotoviště, stánků, překážkových drah a značení.

 

28.5.2011 OKRSKOVÁ SOUTĚŽ - ZÁKLADNÍ KOLO

na poslední květnovou sobotu letos připadlo základní kolo okrskové soutěže v požárním sportu. Pro tentorát jsme se při příležitosti 111. výročí založení sboru stali pořádajícím sborem a pozvali všechny soutěžní družstava do Kvasejovic. Největší obavy panovaly z počasí slibovaného na sobotu. Celý týden krásně slunečno a na sobotu předpoklad vydatného deště a bouřek. Naštěstí se vydatně vypršelo již v pátek a brzkých raních hodinách v sobotu a za oblačno byli nakonec všichni rádi. V letošním roce se nastala jedna podstatná změna v disciplíně požární útok. Po instalaci požární stříkačky na plato se již nesmí do odstartování disciplíny startovat. Všechny přihlášená družstva (20 mužů a 7 žen) se s touto novinkou bravurně vypořádala.

Jako domácí, jsme nasadili 1 družstvo mužů do 35 let, které obsadilo 6. místo, 1 družstvo mužů nad 35 let, které odsadilo výborné 2. místo a družstvo žen, které se umístily také na 6. místě. Mimo soutěž předvedly také své hasičské umění mladí hasiči  z Kvasejovic a 2 družsva hasičů ze Sedlce.

 

27.5.2011 PŘÍPRAVA SOUTĚŽE

ve vytrvalém dešti jsme připravolali vše na sobotní soutěž. Bylo nutné postavit stánky pro prodej občerstvení, zapůjčený 1 vojenský a konstrukce pro 2 párty stany, udírnu, atd. 

 

27.5.2011 MONTÁŽ POLIC V HASIČSKÉ ZBROJNICI

poslední tečkou v hasičské zbrojnici byla montáž polic v klubovně. Tak teď už je to opravdu všechno.

 

22.5.2011 MALBA NA HASIČSKÉ ZBROJNICI

naše členka vyzdobila štítovou stěnu opravené zbrojnice malbou hasiče zápasícího s drakem. Celé dílo se tímto dostalo do finále. Foto přidáme v nejbližší době, aby jste se i vy mohli pokochat.

 

22.5.2011 ROZLOSOVÁNÍ SOUTĚŽNÍHO POŘADÍ

po nedělním obědě se k nám sjeli zástupci jednotlivých sborů. Po nahlášení počtu soutěžních družstev z jednotlivých sborů proběhlo rozlosování startovního pořadí, podle kterého budou týmy následně startovat.  

 

20.-21.5.2011 PŘÍPRAVA PRO SOUTĚŽ ZÁKLADNÍHO KOLA OKRSKU SEDLEC-PRČICE

výběr vhodného místa pro konání soutěže byl jasně dán, protože lepší místo v našem kopcovitém terénu prostě nenajdete. V pátek jsme vytyčili dráhy pro překážkový běh a dráhu pro požární útok. V sobotu jsme instalovali na jednotlivé dráhy předepsané překážky.  

 

14.5.2011 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

tuto sobotu jsme věnovali generálnímu úklidu v hasičské zbrojnici a okolí. Vystěhovali jsme veškerou techniku a zbavili jí nánosu nečistot a prachu po stavebních pracích. V duchu vrcholících příprav na pořádání základního kola okrskové soutěže jsme také urovnali terén v místě ohniště po pálení čarodějnic. Tentorát nechybělo ani polední menu - vuřty a steaky na kameni. Finálovou tečkou na zbrojnici je nápis nad vchodovými dveřmi "hasiči Kvasejovice", na kterém si naše členka Markéta dala opravdu záležet. Několik záběrů si prohlédněte ZDE 

 

7.5.2011 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

 

30.4.2011 NÁCVIK DĚTÍ, STAVĚNÍ MÁJE, PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Toto sobotní čarodějnické odpoledne jsme se rozhodli vyhnat pavouky z našeho "motůrku" (jak říkají naši mladí) a myši z dětských hadic. Družstvo dětí provedlo několikrát nácvik útoku mimochodem i s nově zakoupenými proudnicemi. Poté jsme se společně vydali pro máj, vyzdobili ji barevnými fábory a navečer za přítomnosti osadníků postavili na svém obvyklém místě. Za šera jsme zapálili připravenou hromadu s čarodějnicí, opekli vuřty a maso na kameni a poseděli jsme u dobrého pivečka. Foto z tohoto dne ZDE

 

 

30.4.2011 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

taková malá dopolední brigádička. Natřeli jsme podbití a doštukovali přístavbu WC.

 

29.4.2011 ČLENSKÁ SCHŮZE

V pátek podvečer jsme se sešli na letošní II. členské schůzi. V počátku byl nastíněn návrh prací, které nás čekají v nejbližších dnech. Nějvětší část byla věnována přípravě pořádání základního kola okrskové soutěže v požárí sportu. Byl také definitivně stanoven termín hasičské soutěže Chobot Cup na 25.6.2011

 

23.4.2011 BRIGÁDA HASIČSKÁ ZBROJNICE

nátěr fasády zbrojnice  je již téměř ve finále. Ještě chybí přistavěné WC dlouhé nekonečné práce jsou u konce. Vjezdová vrata garáže a vchdové dveře dostaly 1. nátěr vrchní barvou.

 

16.4.2011 ŠKOLENÍ VEDOUCÍCH MLÁDEŽE ČECHTICE

V letošním roce se naše řady rozrosly o družstvo dětí. Pro práci s dětmi je mj. nutné mít proškolené vedoucí mládeže, proto jsme vyslali 2 členy na školení pořádané OSH Benešov v sobotu 16.4.2011 do Čectic, kde jim byly nastíněny informace, které se týkají organizace práce s dětmi, hry Plamen a další.

  

12.3.2011    DĚTSKÝ KARNEVAL

V sobotní odpoledne 12.3.2011 připravili členové místního hasičského sboru dětský karneval. Odpoledne pro děti plné her a soutěží. Samozřejmě nechyběla tombola, pohodová nálada i předtančení, tentokrát v duchu Maxim turbulenc. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se opět napřesrok. Foto zde.

 

8.1.2011      HASIČSKÝ PLES

v dopoledních hodinách jsme připravili tombolu pro ples. Naše členky vyrobily mňamky, které jsme použili jako výhry v tombole.

Večer, od 19:30 byl naplánovaný začátek plesu. Celým večerem nás provázela osvědčená a v kraji oblíbená kapela Hošna band. V průběhu večera se prodávaly lístky tomboly. Po půlnoci se tradičně vylosují výherní čísla. V letošním roce jsme měli připraveno 258 hodnotných cen, které věnovaly do tomboly pořadatelé, sponzoři, členové a osadníci. Za poskytnuté dary jim ještě jednou děkujeme. Foto zde.

 

7.1.2011      MYTÍ SÁLU

jak již u nás tradičním zvykem bývá, večer před pořádaným plesem se drhne dřevěná podlaha sálu. Foto.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode