2016  

 
 
        10.12.2016 VH v Měšeticích
 
            Navštívili jsme VH u sousedů v Měšeticích
 
        10.12.2016 Předání DA v Přehořově
 
            Zúčastnili jsme se předání nového DA našim kolegům v Přehořově. Starosta Jiří Z. spečetil tento akt slavnostním přípitkem. Ať jim slouží....
 
        9.12.2016 VH SDH Kvasejovice

 

           Výroční schůzí jsme si připomenuli činnost našeho sboru v roce 2016 a zakončili tak uspěšnou sezonu. 
 
        27.11.2016 1.Adventní neděle
 
        Spousta místních se sešla na sále Edenu, aby společně přivítali Adventní svátky a rozsvítili Vánoční strom na návsi. Nedělní předvánoční atmosféru nastartovaly naše děti svým vystoupením, když předvedli nádherné písničky a také pohádku o narození Ježíška. Vystoupení ještě vyšperkovali dospěláci také několika písničkami. Poté jsme se již sešli před Vánočním stromkem a společně jej za doprovodu dalších písniček rozsvítili. Sousedé si ještě chvíli popovídali na sále Edenu a tím Adventní čas v naší vsi začal. Děkujeme všem, kteří se na této nádherné akci podíleli. Foto zde.
 
        19.11.2016 brigáda na hřišti
 
            Tuto sobotu proběhla opět brigáda na hřišti, kdy jsme dobetonovali věnec nad opěrnou zdí a umístili sloupky na budoucí oplocení.  Foto zde 
 
        12.-13.11.2016 Memoriál Marty Habadové Praha hala O.Jandery
 
                Celý víkend jsme strávili na halové soutěži na 60m s překážkami v Praze. Oba víkendové dny jsme vyráželi v 7 hodin od hasičárny a štrádovali si to směr Praha. V sobotu s mladšími žáky, kdy se zúčastnili Šárka, Matěj, Vojta Ž. Vojta Č. a Kuba. V konkurenci 166 dívek a 246 chlapců se naši mladší žáci předvedli s vylepšenými výkony oproti minulým závodům. Všichni si vylepšili své dosavadní rekordy. Z dívek se Šárka umístila na 83 místě. Kluci dopadli celkem sobě vyrovnaně a skončili Matěj 95., Vojta Č. 100., Vojta Ž. 106., a benjamínek Kuba na 221.místě.
V neděli jeli předvést své výkony starší žáci, pro některé to byl poslední závod v 60tkách. Kluci předvedli opět dobré výkony, někteří si zlepšili své osobáčky a mají dobře nakročeno se stále zlepšovat. V konkurenci 210závodníků obsadili tato místa. Jára 176.místo a s jeho prvním časem pod 20s.
Filip 136.místo, a Lukáš 62.místo. Z dívek se nejlépe dařilo Lucce, která si opět vylepšila svůj osobák na 13,16s a ze 194 dívek skončila k naší velké radosti na 8.místě. Barča skončila 117tá a Peťuli se moc nedařilo 187.místo. Tímto závodem se Barča a Lukáš přesouvají do dorosteneckých let a budou určitě závodit ve 100vkách v dorosteneckých kategoriích. Jim i ostatním přejeme další vydařené závody, kterých se určitě se zúčastníme, jelikož je to pro nás obrovská zkušenost. A třešničkami na dortu jsou pro nás výsledky, pokud se podaří něco podobného jako letos v Praze. Foto zde
 
        22.10.2016 výběr do reprezentace dorostu
 
            Dvě naše děvčata se zúčastnila výběru do reprezentace dorostu v Bludově, okr.Šumperk, výsledky byly známy cca do 5 dní a můžeme oznámit, že oběma se podařilo do širšího výběru probojovat. Klárce a Lucce gratulujeme. Nyní je bude čekat série soustředění, převážně  v Moravskoslezském kraji, kde se prokážou jejich kvality, a zda se probojují do konečného výběru. Bude to ještě hodně těžké. Pro nás je však i tak vítězství to, že se do širšího výběru dostaly.
 
 
        15.10.2016 brigáda na hřišti
 
            Začala další fáze úpravy návse. Tentokrát se týká stavby opěrné zdi mezi horním fotbalovým hřištěm a spodním hřištěm víceúčelovým.
 
        1.10.2016 hra Plamen v Kvasejovicích
 
            Celý týden, jsme se věnovali přípravám na sobotní velkou akci u nás v obci. Do Kvasejovic se přijelo 1.10.2016 na okresní kolo hry Plamen "poprat" o první body do soutěže 34 družstev ml. a st.žáků, 4 družstva dorostenců/ek,15 dorostenců/ek jednotlivců. Akce byla, dle slov vedení OSH, skvěle připravena a počasí tomu ještě více napomohlo. Naše družstvo st.žáků si vedlo skvěle, kdy ve štafetě 4x60 obsadilo 1.místo a v závodě ZPV vybojovali 4.místo. Někteří naši mladší/starší běželi vůbec poprvé a tak si vyzkoušeli jak takový závod probíhá a nyní se budou určitě jen a jen zlepšovat. V součtu máme do jarního kola 5 bodů a prozatím se držíme na vynikajícím 2.místě. Dorostenci měli jen jednu kategorii starších, a dopadli někteří hůře, někteří lépe: Honza N, Marek 5. a Lukáš 3.místo. Klárka v kat.starších dorostenkyň obsadila 3.místo. Určitě se ale všichni na jaře poperou o vylepšení umístění. Musím všem vřele poděkovat za pomoc jak kuchařkám, tak parkovačům, a tech.četě a všem, kteří se na bezproblémovém chodu soutěže podíleli. Díky, díky díky. Foto najdete na stránkách zde a zde a na našem facebooku
 
        18.9.2016 úklid hasičárny
 
            V neděli jsme si dali krátkou brigádu na úklid v naší hasičárně, abychom tam mohli zaparkovat náš skvost T805.
 
        17.9.2016 60m překážek Kondrac
 
        Na pohár OORM v 60m překážek okresu Benešov jsme vyrazili v sobotu ráno do Kondrace. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích, někteří mladší běželi svoji disciplínu vůbec poprvé, ale měli jsme i zkušené matadorky. Za výkony musíme všechna děcka pochválit, i když se ne všichni umístili, ale překonali svá dosavadní maxima, dokonce i trochu nervů (netrenérovských :-)) a slziček to stálo. Ale stálo to za to. Závod se povedl, počasí vydrželo a odvezli jsme si i o jednu medaili víc než loni. Druhé a třetí místo v mladších chlapcích obsadili Vojta Ž. a Matěj S. a ve starších dívkách Lucka a Barča. Foto zde
 
        11.9.2016 100m překážek Písková Lhota
 
        Se třemi našimi dorostenkami jsme vyrazili na závod Českého poháru na 100m překážek do Pískové Lhoty. Naše děvčata se neztratila, když ve svých kategoriích skončila Klarka 7., Lucka 12. ( její první stovka ), a Barča 24.
 
        10.9.2016 Soutěž o pohár SDH Přehořov
 
        Opět jsme vyrazili do Jihočeského Přehořova zdolat jejich Přehořovský kopeček. Hned na začátku řeknu, že se nám to vlastně v hlavní kategorii PS12 nepodařilo:-). Obě mužská družstva skončila ve druhé polovině výsledkové listiny. Jen děti se nenechali zahanbit skončili 2.,5.,10., ženy pak 6., útěchou bylo 3. místo mužů s PS 8. Druhé družstvo dostalo N za nenastartovanou mašinu PS8. Není tedy každý den posvícení. I když jsme měli nejlepší sestřiky jak u žen, tak mužů, vždy na levém proudu. Nevěšíme však hlavy, příště to bude určitě lepší.
 
        3.9.2016 Memoriál Míry Kabíčka Sedlec 
 
         Tuto sobotu jsme vyjeli na pohodovou soutěž k našim sousedům do Sedlce, která je převážně určena pro menší děti. Družstva jsme měli jak v mladší kategorii, tak i ve starších. Tradičně se plnili různé disciplíny, od slepého spřežení, přes chůdy, vzduchovku, kuličky, po netradiční požární útok. Naši mladší se v součtu umístnili na 5.místě a starším se poprvé podařilo tuto soutěž vyhrát, i když tady o to tak ani nešlo, jako zúčastnit se a pořádně si tento pěkný slunný den užít, což se předpokládám všem splnilo. Foto.
 
        27.8.2016 Dětský hasičský den
 
         Pořádně jsme si užili poslední prázdninovou sobotu. Za tropického vedra jsme se sešli na hřišti, kde si děti zahrály všelijaké hry, zastřílely ze vzduchovky, ale převážně je za takového vedra bavily džberovky a stříkání nejen do terčů. Na dálku jsme fandili Klárce, která byla na MČR v PS v Brně. Poté jsme provedli pár útoků, pro připomenutí, nutno podotknout, že to děti nezapomněly. K občerstvení byly párky v rohlíku a klobásy, limo a pro dospělé pivečko, chlapi dodělali náš hřišťový domek. Prostě, jak už psáno, všichni si tento den před nadcházející sezonou a přípravou nejen na soutěže užili. Foto.
 
        24.8.2016 Kladina
 
        V našem sboru máme velice šikovné členy. Důkazem je vyrobená kladina na překážkový běh, kterou je možno upravovat pro všechny věkové kategorie od dětí, přes ženy a dorostence, až po muže. Díky Vám chlapi. Podívejte se
 
        19.7.2016 Fotbalový turnaj
 
        Opět jsme pořádali fotbalový turnaj. Tentoktrát již 17.ročník. Sjelo se 6 družstev, takže systém byl každý s každým a první dva ve skupině si zahráli ještě finálový duel. Nášemu týmu nevyšel začátek, a první zápas jsme prohráli 3:0, druhý zápas byl opačný a výhra 3:1, pak následovali dvě těsné a smolné porážky 2:1 a 1:0, a závěrečný zápas výhra 6:0. Celkově tedy dvě výhry a 3 porážky nás posadili na 4.místo. Putovní pohár putuje poprvé v historii turnaje a to zcela zaslouženě s týmem FC Oříkov.
 
        1.- 5.7.2016 MČR hry Plamen a dorostu v PS 2016
 
        Sen se stal skutečností. Náš sbor měl na MČR zastoupení hned v několika kategoriích, Barča (dorostenky) s Luckou (st.žáci) hostovaly za SDH Střezimíř a Klárka reprezentovala náš sbor v kategorii středních jednotlivkyň. B. a L. myslím vypomohly svým týmům dle jejich představ a možností.
Lucka navíc ve štafetě jednotlivců na 60m s překážkami vybojovala bronzovou medaili, kdy si zaběhla osobáček 13,50s. A tak máme první pohár z MČR
 
V pondělí a úterý jsme se soustředili na výkony Klárky. V pondělí se běžela štafeta 100m s překážkami, všichni fanoušci, a že nás nebylo málo, byli řádně napjati a nervózní. Vždyť jsme na takovéto akci byli vůbec poprvé. První pokus, hlavně klid, sbírá hadice, jedna se rozbaluje ještě před kladinou, nevadí , teď rozdělovač, cvak a hurá do cíle. A Klárky čas 18,17 ji průběžně posadil na 2.místo. V silné konkurenci veliký úspěch. Ale ještě tu jsou druhé pokusy a víme, že to nebude lehké tuto příčku udržet. Buď a nebo, Klárka to napálila, teď rozdělovač, škoda necvakl. Čas kolem 20s. Uvidíme co soupeřky. Před Klárku se dostala pouze jedna, radost a valíme domů s 3. příčkou na stovkách a jistotou druhého poháru z MČR. 
Druhý den, je na řadě dvojboj. Jak asi bude vypadat hasičák? Klárka ho zkouší 3x při tréninku a vše ok. Jdeme na první pokus. Čas 18.17 a dělená 2.příčka. Říkáme si, to bude na bednu, ale soupeřky nás v druhém pokusu vyvádějí z předčasné euforie. Zlepšení soupeřek v druhých pokusech (i Klárky na 18.08) zamíchá pořadím, tak, že ani nestihneme spočítat, na které pozici skončila. Musíme čekat na ofiko výsledky. Nepřeju Vám to zažít, ty nervy. A přeju Vám zažít ten pocit, kdy se dozvíte, že Klárka je ve dvojboji pátá a celkově skončila na vynikajícím 3.místě a máme třetí pohár z MČR. Všichni jsme měli husinu jak pralinky. Pak jsme si již v klidu vyčkali na vyhlášení, počkali na Barču až odcvičí útok na pozici strojnice a po ukončení soutěže jsme vyrazili domů, do Edenu, na oslavu - dodám, že řádnou. Něco málo z průběhu
 
 
        26.6.2016 Krajské kolo hry Plamen a dorostu v PS Kladno
 
        V neděli brzy ráno jsme poprvé v historii sboru vyrazili s našimi dorostenci do Kladna na krajské kolo dorostu v PS. Zastoupení jsme měli v kategoriích středních jednotlivců/kyň. Klárka a Marek si nejprve napsali povinné testy. Oba bez chyby a mohli se tedy soustředit na své výkony ve štafetě 100m s překážkami a dvojboji. Neprve šla na stovku Klárka, zatáhla za to, vše klaplo a v cíli jsme všichni čekali na časomíru, obrovský jásot, čas 17,91 a Klárky osobák. Tušili jsme a doufali v nejvyšší příčku. Následovali druhé pokusy, čas 18,27 nic neměnil na tom, že v této disciplíně skončila Klárka první. Pak šel na stovky Marek, první pokus se nepovedl, přišlápl si hadici a to ho rozhodilo, nakonec nezapojil ani proudnici, takže N. Druhý pokus již vyšel dle představ, a Markův osobáček 19,20 jej vyhoupl na 4. místo v této disciplíně. Po půlhodinové přestávce následoval dvojboj. Po prvním kole měla Klárka nejlepší čas 18,69. V druhém pokusu se již nezlepšila, kdy jí podklouzl hasičák na desce. Klárku předčila v druhém pokusu pouze její kamarádka a zárověň soupeřka ze Sestrouně s časem 18,48, ale to jsme již věděli, že druhé místo v této disciplíně posunuje Klárku na MČR dorostu do Českých Budějovic. Marek v prvním pokusu dvojboje škobrtl o okno, ještě stihl doběhnout soupeře - 17,78. Druhý pokus vylepšil a 17,31 jej postavilo na 5.místo v této disciplíně. A jelikož u kluků to bylo složitější, tak jsme čekali na oficiální výsledky. Jaká sláva propukla, když jsme viděli celkovou 3.příčku a bronzovou medaili pro Marka. Prostě skvělý den pro náš sbor a to "díky" patří našim dorostencům. Za vše mluví fotky
Ještě k tomuto dodám, že na MČR v Č.Budějovicích budeme mít zastoupení v Barče a Lucce, které hostují ve svých kategoriích u postupujících týmů SDH Střezimíř.
 
       25.6.2016 Soutěž SDH Jemnište v Postupicích
 
        Opět jsme se po loňském vynechání, zúčastnili s dětmi soutěže v Postupicích, kterou pořádalo SDH Jemniště. Měli jsme dvě družstva, mladší a starší žáky. Soutěžilo se ve štafetě 4x60m a zkrácená štafeta CTIF - 7drah. Vždy se běhalo člunkově. Poslední disciplínou byl PÚ. Některá děcka v mladší kategorii běžela takovéto štafety vůbec poprvé, ale poprali se s oběmi báječně. Útok s časem kolem 27s se jim také povedl a jejich výkon v součtu všech disciplín je vyšvihl na krásné 2.místo. Ve starší kategorii jsme měli ostřílené koně, doplněny dětmi z mladší kategorie. Štafety dopadli dle očekávání a v PÚ s časem cca 21s jsme také neměli konkurenta. Takže i oni si přivezli pohár a to za 1.místo. Foto zde.
 
        21.6.2016 PO očima dětí okresní kolo
 
        V úterý si naše dvě děvčata Barča a Terka sjela pro diplomy na OSH Benešov za umístnění na 1.místech ve svých kategoriích v okresním kole PO očima dětí. Dodávám, že Barča si přivezla i medaili za 3.místo v krajském kole.
 
        18.6.2016 Chobot cup Kvasejovice
        
        Oproti minulým ročníků se na letošní 9.tý ročník Chobot cupu sjelo celkem 26 týmů, což je prozatím rekordní účast. Soutěžilo se v kategoriích PS12 muži, PS8 muži, PS12 ženy, starší a mladší žáci. Změnou bylo to, že jsme upustili od doplňkové štafety. Počasí vyšlo náramně, a tak v 10:30 začali první útoky dospělých, kdy se výsledné časy sčítali. Nejlépe si vedli borci z Jesenice A, jejich utoky neměli konkurenci, následovali dorostenci opět z Jesenice a třetí skončil náš tým Kvasejovice A, Kluci z B-čka skončili také na pěkném 5.místě. V kategorii PS8 jsme jej kvůli závadě na našem stroji nemohli zapůjčit kolegům z Přehořova, a tak v této kategorii byly 0pouze tři týmy, pořadí skončilo takto: Martinice, Kvasejovice A, Kvasejovice B. V kategorii žen byly dva týmy a naše děvčata provedla své útoky lépe než sousedky z Nových Dvorů a získala tedy zlatý pohár. V kategorii mladších žáků jsme měli dva týmy, kdy se do této kat. počítala i přípravka. Probíhaly dva útoky, kdy se počítal lepší čas. Přípravka předvedla pěkný útok, ale na ostatní to zatím nestačilo a tak brala poslední 6.místo, ovšem předvedli se mladší žáci, kteří časem 19,76 získali ve své kategorii zlatou medaili. Stejně tak se vedlo našim starším žákům, kteří předvedli čas 15,45 a taktéž si odnesli zlato. Jejich kamarádi z Přehořova skončili na druhém místě. Nutno dodat, že soustředění na Mozolově je přeci jen prospěšná věc. Jak se to říká.... bez práce.....:-). Chobot cup se určitě vydařil, doufáme, že se líbil i přítomným a těšíme se na další jubilejní 10. ročník. Celý průběh soutěže si můžete prohlédnout zde a zde
 
A ještě k tomuto dni přidám jeden úspěch, kdy naše Klára startovala v krajském kole PS za ženský tým Všechlapy a v disciplíně 100m překážek si přivezla bronzovou medaili za její, zatím osobáček, 18,28s !!!
 
        10.-12.6.2016 soustředění Mozolov
 
       Již sedmý ročník soustředění začal na Mozolově už klasicky v pátek dopoledne, kdy jsme převezli spoustu hasičského vybavení na tamní hřiště. Dopoledne jsme připoravili dráhy na útoky dětí i dospělých a dráhy na 60m a 100m překážek, do kádí přivedli vodu z nedalekého rybníka. Po obědě jsme začali trénovat pož. útoky s našimi žáky, kdy jsme zkoušeli různé varianty co se týká obsazení na postech. Navečer jsme zapálili oheň pod kýtou a čekali na naše kamarády z Přehořova, kteří za námi na soustředění dorazili se svým žákovským družstvem a třemi vedoucími. Ukázali jsem jim zázemí, děti pak dostali dle azimutu najít "Vánoční stromek" u kterého si zazpívali koledy, pak se střílelo ze vzduchovky a probírali topografické značky. Po večeři jsme měli volnou zábavu, někdo až do pozdních nočních hodin. V sobotu proběhla před snídaní rozvička, a po snídani se šlo na útoky žáků, kdy se střídali na základně Přehořovští a Kvasejovičtí, útok za útokem. Mezitím si děcka zkoušeli 60m překážek a naši dorostenci trénovali 100vky a dvojboj. Následoval oběd, polední přestávka a pak znovu na útoky, kdy si je vyzkoušeli i dospěláci a po večeři i naše ženy. Průběh dne se večer probíral u ohně, kde se pekly klobásky a vuřty. V neděli po snídani opět útoky, kde se ukázalo, že takové soustředění a trénink dává dětem hodně, všichni se na svých postech zlepšili. Po nedělním obědě jsme vše sklidili, rozloučili se s kamarády z Přehořova a unaveni se vydali do Kvasejovic. Foto se připravuje.
 
        5.6.2016 Brigáda - víceúčelový domek na hřišti
 
       Nedělní brigádou pokračovalo pobíjení nového domku na hřišti palubkami a v týdnu bylo zavedeno vodní potrubí, takže nebudeme muset tahat hadici přes naší dráhu.
 
        28.5.2016 okrsková soutěž ve Vrchoticích
 
        Po několika letech jsme na okrskovou soutěž vyrazili se třemi družstvy dospělých (měli jsme zastoupení muži nad 35let, ženy nad 30let a muži do 35let) a třemi družstvy dětí. Naše týmy se rozrostly o staronováčky a i uplné nováčky na svých postech. Do poslední chvíle jsme měli problém družstva poskládat, ale nakonec se podařilo. Každé družstvo se popralo s požárním útokem a pořadovou přípravou skvěle. Muži do 35let ještě zaběhli 100m překážek a i jejich nejstarší člen Marek ve svých 42letech zaběhl úctyhodný čas 25,09, který se ve finále počítal do pořadí a pomohl tak k vynikajícímu 3.místu. Svoje zástupkyně jsme měli i ve štafetě jednotlivkyň, a Klára si odvezla z Vrchotich zlato za čas 19,40s. K jejímu výsledku přidaly naše ženy pohár za 1.místo, kdy se jim útok povedl nejlépe ze všech tří družstev v jejich kategorii. Muži nad 35let se nenechali zahanbit a přidali další pohár za 3.místo. Děti ve svých kategoriích měli také nejlepší časy, škoda jen N u mladšího družstva za nenašroubovaný koš. Naopak největší aplaus sklidila naše přípravka a určitě si všichni zasloužili obdržené medaile. Z Vrchotic jsme odjížděli nadmíru spokojeni se třemi poháry na naší poličku do hasičárny a jedním skvělým individualním výsledkem. Ostatně za vše mluví i skvělé fotky, a fotky a fotky
 
        15.5.2016 Uctění památky sv. Floriana
 
        Několik našich členů se zúčastnilo slavnostního mše v kostele sv.Jeronýma a následného průvodu k soše sv. Floriána, která se nachází na mostě spojující Sedlec a Prčici. Pověšením věnce k této soše byla založena nová tradice okrsku Sedlec k uctění památky hasičského patrona.
 
        14.5.2016 Víceúčelová chatka na hřišti
 
        Sobotní brigáda byla podřízena stavbě víceúčelového domku na hřišti, který bude sloužit jako úschovna materialu potřebného pro akce pořádané sborem a zároveň stánek při těchto akcích. Foto z brigády
 
        7.-8.5.2016 hra Plamen Miličín - jarní kolo
 

    Víkend 7.- 8.5.2016 patřil jarnímu kolu hry Plamen v Miličíně. V sobotu starší žáci, v neděli naši dorostenci-jednotlivci. O počasí nebudu mluvit, jelikož sluníčko svítilo po oba dva dny, lépe být nemohlo.Starší žáci, kde se někteří s touto soutěží loučili a naopak, kde nastoupili čtyři nováčci, Vojta, Kuba, Šárka a Vojta ve věku mladších, si vedli více než statečně. Měli jsme startovní číslo 4, ale na všechny disciplíny jsme chodili jako třetí, jelikož soupeř s trojkou nedorazil. Z podzimu jsme měli 4 trestné body za 2x 2.místo v ZPV a 4x60m. Jako první jsme nastoupili na požární útok CTIF, jeden nepřeskok přes příkop, a jeden pokažený uzlík, jinak vše v pořádku a celkový čas stačil na 3.místo v této disciplíně, což byl pro nás super výsledek, s kterým jsme na začátku příliš nepočítali. A musím dodat, že jsme měli jen jeden pokus, na rozdíl od našeho největšího soupeře, který podal po jeho nepovedeném pokusu protest, za nerozsvícený terč -dle pravidel nenastříkáno- který byl rozhodčími uznán. No nic jedeme dál. Soustředíme se na sebe. Následovala štafeta CTIF, kterou všichni zvládli na jedničku. Naši „mladší“ starší se vyrovnali sprinterům z konkurenčních týmů a 2.místo toho bylo důkazem. Stejně tak dopadla štafeta dvojic, kde jsme opět předvedli bezchybnou práci, i když nám spadl hydrant, ale to byla chyba pořadatelů, a taktéž jsme skončili v této disciplíně druzí.Následovala poslední disciplína, požární útok. Tady jsme potvrdili, že na okrese Benešov nemáme v tuto chvíli konkurenci a náš čas nebyl zdaleka nikým překonán, obsadili jsme 1. místo v PÚ a celkově 2.místo z 18ti týmů okresu, získali jsme 12 trestných bodů, pouze dva body za prvním místem. Na závěr jen to, že pro nás jsme, vzhledem k okolnostem při soutěži, vítězi my.

    V neděli nás reprezentovali dorostenci jednotlivci ve svých kategoriích, Dominik, Marek a Klárka. Dominik po podzimu druhý, Marek taktéž a Klárka až třetí, měli, pokud chtěli postoupit na kraj, před sebou velkou výzvu. V disciplíně 100m překážek se hned při prvním pokusu zranil Dominik. I s naraženým palcem svoji stovku doběhl a tak se mu počítal jeho čas. Markovi se stovka povedla až na zádrhel s proudnicí, ale i tak skončil v této disciplíně druhý. Klárka zvládla stovku na jedničku, i když na startu na mokré trávě trochu podklouzla, ale i tak skončila první. Pak se všichni odebrali na testy. A všichni se vrátili s úsměvem a my jsme věděli, že „za nula“. Následoval dvojboj, kde Dominik vzhledem k svému zranění nenastoupil. Marek ve druhém pokusu vylepšil čas z prvního a skončil v této disciplíně první. Stejně tak dopadla Klárka, bezkonkurenčně první. Výsledek zápolení byl ten, že Dominik skončil druhý na okrese. Postup na kraj do Kladna si vybojovali Marek a Klárka. Takže se již všichni těšíme:-) Foto zde.

 
        30.4.2016 Máj a čarodějnice
 
       Poslední sobota v dubnu patřila čarodějnicím a stavění máje. Májka byla přinešena již v pátek, takže v sobotu nebránilo našim dětem a ženám nic v tom, aby májku pěkně ozdobily barevnými fáborky. Děcka ještě připravili čarodějnici, kterou společně donesli na hromadu klestí na louce nad nádrží. Pak jsme společnými silami májku postavili a v místím Edenu už byli připraveny buřty a klobásky. Při příjemném posezení u Edenu nechyběla ani harmonika a vozembouch. S blížícím se setměním jsme zapálili vatru a naši milou čarodějnici upálili. Foto z akce zde
 
        18.4.2016 Zakoupení sekacího traktoru 
 
       V polovině dubna jsme jako pomocníka na slovo vzatého zakoupili sekací traktůrek. Určitě bude důležitou součástí našeho týmu :-) a pomůže nám pokosit trávu na našem nově zrenovovaném plácku pod nádrží určeném víceméně pro požární sport i na našem hřišti. Určitě ho uvidíte na některých fotkách na našich rajčetích stránkách
 
 
        2.-3.4.2016 Školení vedoucích mládeže
 
        O tomto víkendu se naši tři vedoucí mláděže zúčastnili dvoudenního školení v Jizbici u Čechtic. Školilo se vše od pravidel, hry Plamen, až po pedagogiku a psychologii, proběhly hry, které jsou vhodné jak pro děti, tak dospělé, školení bylo pro naše vedoucí určitě přínosem. Testy si všichni napíší v příštím roce, jelikož ty z minulého roku jsou stále platné :-)
 
        19.-20.3.2016 Jablonecká hala 2016
 
        O tomto víkendu jsme vyrazili na zkušenou do Jablonce nad Nisou, kde byl na programu 1.závod Českého halového poháru mladých hasičů v disciplíně 60m s překážkami (sobota), doplněný o závod dorostenců na 100m s překážkami (neděle). S našimi mladými jsme se zúčastnili v oba dva dny. Každé ráno sraz v 5:45 a cesta do Jablonce. Sobota byla první zkušeností pro nejmladší v zastoupení Šárka, Vojta Ž, Vojta Č, a Matěj S., kteří si nevedli vůbec špatně a v konečném pořadí skončili kolem středu. Za starší žáky nastupoval poprvé Jára M. a dále již loňští účastníci Lucka, Bára, Filip a Lukáš. Bára a Lukáš si vylepšili svoje osobáčky, Lucka a Filip za svými výkony oproti loňsku zaostali, ale bylo to opravdu jen o detailech, tito dva mají možnost ještě své výkony v dalších letech vylepšit. V neděli přišli na řadu dorostenci, kdy za mladší dorost nastupoval Filip, za střední Marek, Bára a Klárka, za starší Dominik a Honza. Nejlépe se vedlo Klárce, která skončila na 27.místě, pak si první čas na 100m nastavil Marek a Filip, nejméně se vedlo naším nejstarším. I tak nám soutěž v Jablonci ukázala zase o trochu něco jiného, získali jsme další zkušennosti, nejmladší se oklepali z prvního překvapení a ostychu před tolika závodníky. Věříme, že při dalších takovýchto závodech se budeme jen a jen zlepšovat. Odměnou dětem byla každý den zastávka u Mecka a vedoucím, po tak náročném víkendu, určitě polštář :-) foto zde
 
        7.3.2016 PO očima dětí
 
        Deset našich dětských členů nakreslilo obrázky, případně napsalo básničku a odeslali jsme je na OSH Benešov na vyhodnocení okresního kola soutěže PO očima dětí. Uvidíme, zda se někdo z našich dostane do popředí na okrese a navážeme na loňský úspěšný rok.
 
        5.3.2016 Dětský karneval
 
        Pro letošek se dětský karneval nesl v kočičím duchu, kdy naše kočky byly pomocnicemi v roztančení dětských masek a taktéž při soutěžích. Karnevalu se letos opět zúčastnilo spousta dětí. Doufáme, že všichni byli s karnevalem i s tradičně bohatou tombolou spokojeni. Foto můžete najít zde
 
        11.2.2016 Odborky MH
 
        Ve čtvrtek se 7 vybraných jedinců z řad MH popralo s odborkami, které se započítávají do hry Plamen a všem se podařilo svůj odznak splnit. Získali jsme odznaky 1x kronikáře, 3x strojník a 3x strojník junior. Všem sedmi statečným gratulujeme a děkujeme za přípravu.
 
        24.1.2016 VVH okrsku Sedlec-Prčice
 

        Dění ve sborech za rok 2015 soustředěných po okrskem Sedlec-Prčice se probíralo na tradiční VVH okrsku u Škrpálu. Zúčastnila se i některá naše děvčata, která převzala ceny za umístění v okresním kole výtvarné soutěže PO očima dětí

 
        15.-16.1.2016 Brigáda na půdě v Edenu
 

        První brigádou bylo vyklizení půdních prostor Edenu od harampádí, které se tam za předchozí léta nashromáždilo

 
        9.1.2016 VVH v Přehořově
 

        Zúčastnili jsme se VVH u našich kamarádů v jižních Čechách v Přehořově

 
        2.1.2016 Ples SDH Kvasejovice
 

        Tradiční ples, bohatá tomola a hudba v podání skupiny Relax, to vše bylo k mání  první sobotu v roce 2016 na sále Edenu. Myslím, že Ti co přišli, nelitovali a užili si tento večer k nadměrné spokojenosti.

         Pořádně jsme si užili poslední prázdninovou sobotu. Za tropického vedra jsme se sešli na hřišti, kde si děti zahrály všelijaké hry, zastřílely ze vzduchovky, ale převážn

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode