2017

8.12.2017 VVH SDH Kvasejovice

                Poslední akcí tohoto roku byla Výroční valná hromada, kde jsme si připoměli činnost a úspěchy našeho sboru nejen na poli požárního sportu, ale i ve společenských a kulturních akcích a v anketě ADHR 2017

3.12.2017 Adventní neděle a předání dětského hřiště

                Adventní neděle se nesla v duchu slavnostním, kdy jsme nejprve převzali od města, za finanční podpory Řízení letového provozu, dětské hřiště, jehož výstavbu jsme zajišťovali vlastními silami. Dále pokračovala neděle v Edenu, kde proběhlo vystoupení mladých hasičů a poté jsme rozsvítili Vánoční strom na návsi, mladým hasičům za vystoupení a osadníkům za muzicírování patří velký dík.

1.-4.12.2017 Mezinárodní závody Borisov Bělorusko

                Naše dvě dorostenecké reprezentantky se účastnily mezinárodních závodů v Bělorusku. Velice nás potěšily, tím že ve každé disciplíně v jejich kategoriích jsme je měli ve finále. A dokonce přivezly medaile. Klárka 3.místo na 100m překážek, na věžích skončila čtvrtá. Lucka taktéž 3.místo na 100m překážek a navíc zlato z věží.

25.11.2017 vyhlášení ankety ADHR 2017 Brno + VVH okolních sborů

                V anketě ADHR 2017 jsme skončili na 3.místě v oblasti střed a sever Čech. Všem, kdo nás podpořil ještě jednou děkujeme za přízeň a hlasy. Dále jsme se tuto sobotu učastnili VVH okolních sborů. Na všech těchto slavnostních akcích jsme se zodpovědně učinkovali až do samého konce.

11.-12.11.2017 60m překážek Praha

            Tímto víkendem pro naše žáky skončila sezona závodem na 60m překážek na Memoriálu Marty Habadové v Praze. V sobotu soutěžili mladší žáci, z dívek Žanda a Šárka, z chlapců Matěj a Vojta Ž. Šárka skončila 113. sčasem 20,52s, Žanda 191. s časem 33,16. Vojta skončil s 20,70 na 131.místě a Matěj 18,03 na 71.místě. V neděli soutěžila Lucka a Filip, Lucka s časem 12,85 obsadila 13.místo, Filipův čas 16,22 stačil na 157.místo. Oba dny naše děcka zakončili, jako vždy, večeří u Mecka

28.10, 4.11.2017 Kompletace dětského hřiště

        Pokračují brigády na dětském hřišti, kdy nám přijely komponenty a tak jejich usazení do terénu je již na nás. Dále jsme dokončili betonáž plotových trubek okolo víceúčelového hřiště.

21.10.2017 120let založení SDH Přehořov a předání nové CAS Tatra 815

            V sobotu jsme se zúčastnili slavnostní události u kamarádů v Přehořově, kde proběhly oslavy 120let založení jejich sboru a při té příležitosti i předání nové CAS Tatra 815, kterou si za 5let neskutečné práce a odříkání sami zrekonstruovali. Proběhla ukázka vozidel jak nových, tak i veteránů z okolních i dalekých sborů. I náš sbor se pochlubil naší historickou Tatrou, se kterou se starosta sboru vydal, na pro ni tak dalekou cestu, nutno říci, že to zvládla bez sebemenších problémů, a to i cestu zpět. Došlo i na překvapení, kdy místní strojník Martin Š. požádal o ruku svoji milou a zárověň strojnici SDH Přehořov Květu K. Oslavy byly skvěle organizačně připravené a všichni, co zde byli, si užili příjemné sobotní hasičské odpoledne.

13.10.2017 Brigáda navážení dřeva

              V páteční podvečer jsme dokončili přesun dřeva. Teď už je vše pod střechou. Ale zima musí zůstat ještě za humny. Letos nás čeká pořád spousta práce.

9.10.2017 Příprava pro dětské hřiště

              I v Kvasejovicích si budou mít děti kde hrát. Právě vzniká nové dětské hřiště. Pro jeho místo byla nutná opět úprava terénu. Zatím je vše připraveno a těšíme se až dorazí vyrobené prvky. Foto  z terénních úprav zde.

7.10.2017 Hra Plamen a soutěž dorostu Krhanice

                Další ročník hry Plamen a soutěž dorostu jsme zahájili v Krhanicích. Na programu podzimního kola byl závod ZPV jak pro starší žáky, tak pro dorostence, plus starší žáci absolvovali ještě disciplínu 4x60m. Všichni si dle nás vedli statečně a velice dobře, celkové výsledky jsou následující: Starší žáci ZPV 4.místo, 4x60m 3.místo, do jara tedy 7 bodů a průběžné 4.místo. Dorostenci dopadli všichni stejně..... výborně, tři první místa ve svých kategoriích pro SDH Kvasejovice v podání Lucky, Klárky a Marka. Barča a Lukáš v týmech SDH Střezimíř prozatím také na prvních místech.

30.9.2017 Výlet na Babouky

              V sobotu odpoledne jsme vyrazili s naší Tatrou 805 na hudební vystoupení pod širým nebem. Ve nedaleké vesnici Lidkovice se konalo odpolední vystoupení jihočeské kapely Babouci. Několik záběrů můžete zhlédnout zde.

29.9.2017 Brigáda navážení dřeva

              V páteční podvečer jsme opět pracovali na přesunu dřeva do sklepních prostor v Edenu.

23.9.2017 Hasičská soutěž Martinická osma

            Závěr sezony, skvělá soutěž, dvě družstva, nepřesvědčivé výkony, vytržené ozuby na pulspojkách, pohoda. Tak se dá jednoduše popsat naše poslední soutěž v požárních útocích v tomto roce. Konala se v nedalekých Martinicích, kam jsme se vydali naší T805. Vše výše popsané si prohlédněte na fotkách

22.9.2017 Členská schůze

             V pátek  proběhla v Edenu členská schůze SDH Kvasejovice. V jednotlivých bodech bylo jednáno především o přípravách na pozdimní kolo hry Plamen a plánu připravovaných akcí pro rok 2018.

22.9.2017 Brigáda navážení dřeva

              V pátek  jsme pokračovali opět na přesunu dřeva do sklepních prostor v Edenu.

22.9.2017 Dětské hřiště

             Dnes jsme obdrželi zásilku gumových dlaždic, které budou sloužit jako "bezpečné dopadové plochy" na dětském hřišti. Vlasní hřiště je ještě ve výrobě. 

17.9.2017 Krajské setkání přípravek Sedlčany

          Neděle patřila našim nejmenším členům. Poprvé v historii sboru jsme se zúčastnili setkání přípravek Středočeského kraje, které bylo pro tentokrát zorganizováno v Sedlčanech. Naši se v konkurenci 17 týmů neztratili a udrželi si své startovní číslo 11 i v celkovém pořadí. O výsledek ovšem zdaleka nešlo, jako o to, že děti poznali, jak takové závody probíhají a užili si svůj den i v mimo soutěžních aktivitách, které byly pro děti připraveny jako skákací hrad, srážení kuželek atd. Pár foto si můžete prohlédnout na našem facebooku.  A hezké foto naleznete také ZDE  

16.9.2017 pohár OORM 60m překážek Kondrac

              Naši chlapci se zúčastnili dalšího ročníku poháru OORM okresu Benešov v běhu na 60m s překážkami. Zastoupení jsme měli v kategorii mladší a starší. Kluci přivezli celkem tři medaile. Filip zlatou v kategorii starších, Vojta Ž. stříbrnou a Matěj S. bronzovou v kategorii mladších žáků. Pár foto si můžete prohlédnout na našem facebooku.    

16.9.2017 140. výročí založení SDH Sedlec a oslavy 60 let města Sedlec-Prčice

                V sobotu jsme se s naší Tatrou 805 účastnili oslav 140. výročí založení SDH Sedlec. Na náměstí v Sedlci byla pro návstěvníky připravena přehlídka současné i historické techniky. V rámci doprovodného programu proběhly ukázky mladých hasičů, vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Dále zde byly prezentovány Policií ČR kriminalistické postupy při snímání a vyhodnocování otisků prstů a praktická ukázka práce s policejními psy. Závěrem proběhlo i "taktické cvičení" při požáru domečku a jeho hasení pomocí 2 koňských stíkaček. Po obědě pak probíhal program v Prčici. Několik záběrů z celého dne si prohlédněte zde

15.9.2017 Tisková konference - Anketa sbor dobrovolných hasičů roku 2017

                Náš sbor byl vybrán odbornou porotou jako 1 z 5 finalistů v anketě "Sbor dobrovolných hasičů roku 2017" pro oblast středních + severních čech a Prahy.  Nabízí se otázka, proč jsme se vůbec do této soutěže přihlásili? Snahou bylo představit naší bohatou činnost široké veřejnosti a tím motiivovat i ostaní, že také dnes jde spousta věcí bez evropských dotací, pokud nechabí nadšení a dobrá parta lidí. Svépomocí jsme upravili rozsáhlé veřejné prostory v centrální části obce, které nyní slouží zejména k spotovním aktivitám. Dokázali jsme také obnovit tým mladých hasičů a v neposlední řadě zachránit historickou Tatru 805 DV8. Myslím, že pokud se projdete těmito stránkami zpět, bude Vám vše jasné.

Boje o titul "Dobrovolní hasiči roku 2017" nyní postoupily do závěrečné fáze, kdy už jsou rozhodující jen Vaše hlasy. Každý hlas je důležitý! V případě našeho úspěchu můžeme získat i finanční podporu, která přispěje k rozvoji dalšího zázemí zejména pro děti a mládež.

Pomozte a věnujte chvilku při procházení internetu nebo vezměte do ruky Váš mobilní telefon a podpořte nás svámi hlasy. Hlasování probíhá do 31.10.2017 včetně.

Hlasování prostřednictvím SMS - pošlete SMS ve tvaru hasici sssc1 na telefonní číslo 900 77 06.   (hasicimezerasssc1) 

hlasovat jedna SMS může obsahovat pouze 1 hlas. cena SMS je 6 Kč

 

Hlasování prostřednictvím hlasovacího formuláře na webu -  www.adhr.cz/hlasovani-sbory  

zde každý hlasující uděluje jeden hlas v každé kategorii (oblasti). Pro řádné hlasování je nutné vyplnit všechna povinná pole a kliknout na tlačítko odeslat. V případě, že hlasování proběhlo řádně, obdrží hlasující potvrzovací zprávu na zadanou emailovou adresu. 

 

10.9.2017 závod Českého poháru Písková Lhota

                S našimi dorostenci jsme vyrazili na Český pohár v běhu na 100m překážek do Pískovky. Zúčastnili se kluci Filip a Lukáš, z děvčat Klára, Lucka a Barča, která doprovázela svého Radima. Kluci ve svých prvních pokusech nezklamali, ale ani nezářili, Filip s časem 20.18s obsadil 10.místo v kategorii ml.dostenců, Lukáš s časem 19,90s 25.místo v kat. středních. Lucka potvrdila svoji vyrovnanou formu a s časem 18,51s obsadila 1.místo v poháru, v rozbězích prvních čtyř dorostenek o vítěze závodu skončila na 2.místě. Barča v kategorii středních dorostenek s časem 22,90s skončila na 32.místě. Svůj den měla Klára, která se probojovala mezi 8 nejlepších žen s časem 18,02 skončila právě osmá. Ale v pavouku si vylepšila svůj osobáček na 17,72s a postoupila mezi 4 nejlepší, kde pak v boji o 3.místo dala opět 17tkový čas, ovšem na její soupeřku z řad reprezentace žen to nestačilo a skončila tak na čtvrtém místě. I tak je to zatím nejsladší bramborová medaile, kterou Klára získala.

9.9.2017 Mezi stromy Jesenice

                Po dvou letech uspářádali hasiči z Jesenice již 4.ročník pohodové soutěže mladých hasičů v požárním útoku Mezi stromy. Soutež probíhala po vzájemné domluvě tříkolově a počítal se nejlepší čas. Našim starším žákům se nejvíce povedl první pokus i když s malým zaváháním na proudu a čas o 6 setin horší, něž čas vítězů, je postavil na druhou příčku. Naši mladší žáci, doplněny dětmi z přípravky se ještě nemohou rovnat ostatním, ale jejich přístup a provedení je stále lepší a lepší. Skončili tedy poslední na pátém místě, ale i pro ně byla připravena odměna ve formě krabice plné zákusků. Odpoledne jsme si v pěkném prostředí jesenického parku náramě užili, jak vedoucí, tak děti. Odkaz na foto 

8.9.2017 Brigáda navážení dřeva

                Jelikož se opět blíží zimní čas, byla svolána brigáda na přesun dřeva do sklepních prostor v Edenu.

2.9.2017 soutěž o pohár SDH Přehořov

                  Na každoroční výlet do jihočeského Přehořova/Kvasejovic jsme se po dvou letech opět vydali autobusem. Za autobusem vozík s oběma stroji PS12 i PS8. Poskládali jsme dvě družstva mužů, jedno doplněné dorostenkami a strojníkem z Libíně, a mladší a starší žáky. Starší žáci taktéž doplněny kamarády z Přehořova. A výsledky? PS12: muži A 3.místo, muži B 8.místo. Kategorie PS8 na dětské hadice: muži A 1.místo a muži B 4.místo. Dětem se útoky povedly a v kategori st. vybojovali 3.místo a ml. 5.místo. Barča ještě zaskakovala na obou strojích u SDH Libíň. Někteří se ještě zúčastnili doplňkové soutěže trojčlených týmů v pití piva na ex. Soutěž byla zakončena prohlídkou zrekonstruované Tatry 815 v Přehořovské hasičárně. Foto

31.8.2017 Dětské hřiště

                Dle sdělení starostky města Sedlec-Prčice byla schválena podpora na výstavbu dětského hřiště. Abychom mohli v rámci uvolněných finančních prostředků zajistit pro děti co nejvíce, rozhodli jsme se pro instalaci hřiště včetně "bezpečného podkladu" opět vlastními silami.

26.8.2017 Hasičský den

                Na konci prázdnin pořádáme hasičský den, který je věnován zábavě, ale také přípravě na nadcházející podzimní sezonu, děti prováděli útoky, a taktéž další pohybové aktivity, zpestřením byla ukázka modelů vrtulníků v podání pana Švagra, který nám vysvětloval a s kolegou předváděl kouzla  a umění létání s těmito ne levnými modely. Hasičský den se vyvedl a pro dospělé se protáhl až do pozdních večerních hodin.

25.8.2017 MČR v PS Praha - výstup na cvičnou věž

                Po sérii kvalifikačních závodů, o kterých jsme již informovali, se naše dvě děvčata Lucka a Klára vydala zúročit své celoroční výsledky na MČR do Prahy. Věž byla postavena na pražském Výstavišti v Holešovicích, přímo naproti Výstavnímu paláci. Závody začaly něco málo po 13hodině. Lucka šla ve druhém rozeběhu a hned od začátku potvrdila svoji formu a osobák 8:25 ji po prvních pokusech postavil na první příčku, tu udržela i ve druhém pokusu, kdy se ještě zlepšila o 4 setiny. Klárka stále ještě s naraženým kolenem, které bolelo jak čert, svůj první pokus prošlápla a čas přes 9s nebyl na bednu. Do druhého pokusu šla i přes velkou bolest naplno, buď a nebo a vedlo to k úspěchu, čas si vylepšila a pro nás velká radost, stačil na třetí příčku v její kategorii. Tímto jsme si přivezli z MČR dvě medaile a máme mistryni a II.vicemistyni ČR ve výstupu do 2.podlaží cvičné věže v kategorii mladších a starších dorostenek pro rok 2017. Klárka ještě bojovala druhý den v kategorii žen na 100m překážek, kde obsadila pěkné 24.místo.

12.8.2017 Večerní stovky Kamenec u Poličky

                Další ze závodů ČP v běhu na 100m překážek, na který vyrazili naši dorostenci, se konal v Kamenci. Jednalo se o skvěle zorganizovanou soutěž, co se týká zázemí a pořadatelsví. Ovšem pro nás to byla spíše soutěž "marodů". Jediný, kdo si asi soutěž užil byl Filip, který skončil na 11.místě ve své kategorii a co nejvíc využil tamní trampolínu, kterou ne a ne opustit. Lucka už jela na soutěž s potíži žaludečního typu. Nastoupila do prvního pokusu základního kola a časem 18.32 si, což jsme předpokládali, zajistila postup do nejlěpší čtyřky. Do druhého pokusu již nenastoupila a dokonce základní kolo vyhrála a šetřila se tedy spíše na vyřazovací kola. Barča si stěžovala na bolest kolene, které si poranila už v Kvasejovicích při tréninku, zkusila tedy první pokus a čas kolem 25s ji napovídal, do druhého pokusu již nenastupovat. No a co čert nechtěl, při rozbězích na dráze se nám zranila i Klárka, která při přeskoku škrtla kolenem o barieru a měla ho jak nafouknutý míč. Nicméně je velká bojovnice a nastoupila k oběma svým pokusům a i přes velkou bolest získala další body do ČP. Po základních rozbězích jsme čekali do cca 22hodin, kdy se začínaly startovat finálové běhy v pavouku, do kterých tedy postoupila Lucka. Semifinále vyhrála, a hned šla na finálový běh, ve kterém se ji ovšem nepodařilo chytit dobře hadici, a skončila díky této chybě na druhém místě. Z Kamence jsme celí rozlámaní a bolaví, ale štastní, s dalšími body do ČP, dorazili v nedělní ráno ve 3hodiny.

5.8.2017 jízda veteránů

                v sobotu dopoledne naší vesnicí vedla trasa 4. ročníku jízdy veteránů - Chotovinské zatáčky. Několik pohledů na parádní a nablýskané vozy k nahlédnutí zde.

5.8.2017 Fotbalový turnaj

                Na tradiční fotbalový turnaj se tentokrát sjelo celkem 6 družstev, tedy stejně jako loni. Se systémem každý s každým se družstva v horku, které je pro náš turnaj také již vícěméně tradiční, poprala velice dobře. Náš tým v prvním zápase remizoval s Prčicí 1:1, ve druhém zápase se utkal s nováčky z Miličína a po porážce 1:2 jsme neměli moc dobrou náladu. Ovšem ve třetím zápase, ve kterém jsme v podstatě (ne)vystřelili na bránu, ale taktickým výkonem jsme vstřelili jediný gól, jsme loňskému obhájci Oříkovu vzali tři body. Další zápasy jsme vyhráli těsným rozdílem, i zápas proti naší nastupující generaci. Získali jsme celkem 10bodů do tabulky a skončili tak na překrásném druhém místě letošního turnaje.

29-30.7.2017 víkend na Moravě

                V sobotu brzy ráno jsme se vydali na náročný víkend na Moravu. Sobotní cesta směřovala do Bludova, kde se konal třetí závod ČP v běhu na 100m překážek. Vyrazili jsme dvě auta, ještě spolu s kamarády ze Střezimíře Radimem a Dominikou a jeli s námi i naši kluci Lukáš s Filipem a také Barča. V parném počasí si klucí na stovkách vylepšili své osobáčky. Lukáš poprvé pod 20 19:80s. Barče se až tak moc nedařilo a její vysněná 21 na ni stále čeká. Klárka v kategorii žen svým časem 18:08 skončila na krásném 16.místě a Lucka svým časem 18:26 získala pohár za 1.místo a upevnila si tím vedení v ČP ve své kategorii. Po skončení závodu jsme se přesunuli do Brna, ubytovali v penzionu, dali večeři, dospěláci nějaké pivko a o 10té jsme všichni znavení padli do postele.                 

V Brně se konal 4. kvalifikační závod na MČR ve výstupu na věž, a poté ještě doplňující závod v běhu na 100m překážek. Na věže nastoupila Klárka a Lucka a předvedly výkony, které je postavily na 2. resp. 1. příčku. Obě dívky se tímto závodem tak definitivně kvalifikovaly na MČR ve výstupu na věž do Prahy. Stejně tak Radim i Dominika ze Střezimíře. I v Brně panovalo nesmírné, až ubíjející vedro, ale to nic, šlo se na stovky. Dívky se vyburcovaly ke skvělým výkonům, Lucka zlepšila svůj čas z prvního kola o 3 setiny na 18:16 a brala první místo, Klárka si zlepšila osobák z prvního kola o 4 setiny na 17:80 a brala druhé místo. Barče opět ta 21 nepadla. Klukům, po dlouhém, na sluníčku vyčerpávajícím čekání, se první pokusy nepovedly, a oba si zkusili pád z kladiny. Ve druhých pokusech se zlepšil Filip na svůj osobák 19:98, ale dle rozhodčí nezapojený rozdělovač a dostal N. I tak byl náš víkend na Moravě velice úspěšný, kdy jsme přivezli celkem 5 pohárů za 3x první a 2x druhé místo, a k tomu ještě poháry Radima a Dominiky, takže naše auta byla na zpáteční cestě o dost těžší :-)

9-16.7.2017 Hasičská Olympiáda Villach

            Klára Hulínská se zúčastnila hasičské olympiády ve Villachu za tým žen "C", který byl složen z reprezentačního výběru dorostenek. Měla možnost se tak účastnit největší akce v soutěžích požárního sportu v tomto roce. Dle jejích slov byla olympiáda nádherná, nejen získanými zkušenostmi, ale také atmosférou a vším co se kolem požárního sportu ve Villachu dělo. K výkonům Klárky: Na stovkách se ji moc nezadařilo, v prvním pokuse zaseklá hadice za kladinu, v druhém šla na jistotu pro čas, ale nebyl pro ni nejlepší. Ovšem na věži si ve druhém pokusu zlepšila osobák a přispěla tak svým časem k týmovému bronzu v této disciplíně. Celkově tým "C" skončil také na překrásném třetím místě, mimochodem za oběma týmy z Česka, a Klárka si domů přivezla nádherné dvě bronzové medaile, které nejen Klárce, ale i nám udělaly nesmírnou radost... Fotky z Villachu můžete vidět na stránkách FireTv..

1.-5.7.2017 MČR hry Plamen a dorostu Zlín

            Již podruhé jsme měli zástupce našeho sboru na MČR hry Plamen a dorostu, tentokráte ve Zlíně, a to i v podobě fanoušků :-)

            Klárka bojovala za náš sbor v kategorii starších dorostenek jednotlivkyň. V první disciplíně 100m překážek se první pokus nepodařil, když se Klárce "kousla" hadice za kladinu, druhý pokus již byl lepší, ale ne dle našich představ a čas 18,63 stačil na 5.místo. Poté následovaly testy, kde jsme nečekali nic jiného než bez chyby a tak to i bylo. Druhý den probíhala disciplína dvojboj, kde musele Klárka zabrat, pokud chtěla své celkové umístění vylepšit. První pokus 17,99 stačil na průběžné 5.místo v této disciplíně, ale Klárka je bojovnice a druhým časem si polepšila na 17,39s a získala tak pohár za 2.místo v této disciplíně. Všichni fanoušci společně s Klárkou čekali na součet všech bodů a celkové pořadí. Výsledek?: Klárka obhájila svoje lońské umístění a skončila celkově na 3.místě ve své kategorii. Blahopřejeme.

Ještě dodám, že Klárka se dostala do výběru reprezentace ČR žen - tým C, který bude reprezentovat na Olympiádě ve Villachu v týdnu 9.-16.7.2017 - tak ji společně s námi držte palce !!!

                Filip a Lucka vypomáhali týmu SDH Střezimíř v kategorii starších žáků. Jejich pomoc snad byla přínosem, a snad o tom svědčí i to, že v týmu v disciplíně 4x60m vybojovali  krásnou bronzovou medaili. V disciplíně jednotlivců na 60m překážek si Filip s časem 13,77 zapsal 13.místo a Lucka překročila očekávání, získala zlatou medaili a s časem 12,24s se stala mistryní ČR v této disciplíně.

            V kategorii dorostu jsme měli zastoupení jak v týmu dívek (Lucka a Barča), tak v týmu kluků (Lukáš) SDH Střezimíř. Pro Lukyho to byla první zkušenost na takovéto úrovni, snad nějaké získal a nezklamal. Na stovce se se svým časem nemůže rovnat nejlepším, ale udělal si osobák a prověřil své možnosti. V PÚ klukům ze Střezimíře roztáhl béčka bez problému. Kluci skončili celkově na skvělém pátém místě. Barča s Luckou jsou již ostřílené závodnice a i za jejich pomoci měla děvčata ze Střezimíře namířeno hodně vysoko. Na stovkách se Lucce povedl nečekaný výkon, když si ve druhém pokusu dala osobák 17,80s a celkově skončila na 4.místě a v celkovém součtu děvčata na vynikajícím 2.místě v této disciplíně. Svoji formu děvčata potvrdila i v disciplíně 4x100m, kde ve druhém pokusu s časem 64,42s skončila na 2.místě pouhé dvě setiny za vítězkami. Následovali útoky, kde se zadek (Kája, Barča) popasoval s nalitím velice dobře, ale bohužel se nepodařilo včas nastříkat terče. A tak si Střezimíř v kategorii dorostenek a s ním i naše děvčata odvezla překrásné třetí místo z MČR dorostu v požárním sportu. Foto

17.6.2017 Chobot cup Kvasejovice

            Již 10. ročník Chobot cupu se konal na naší dráze pod hřištěm. Letos se sjelo 15 družstev můžů, 2 družstva žen, a 7 dětských družstev a z toho i několik nováčků (Velké Heřmanice, Kňovice, Počepice, Mezné...). Domácí sbor měl zastoupení 2.družstev v kategorii můžů PS12 i PS8 a jednoho družstva pouze v kategorii PS12. Nejlépe se vedlo družstvu B, které v obou kategoriích získalo nádherná druhá místa. Nejhůře pak družstvu A, zásluhou člena na rozdělovači, který neměl vůbec svůj den. Družstvo složené z dorostenců/nek si nevedlo špatně, a na to, že to byly jejich první společné útoky skončili v polovině startovního pole. V kategorii PS8 se nejlépe vedlo děvčatům z Libíně. V kategorii žen PS12 si vítězství připsala děvčata z SDH Sedlec. Putovní pohár Chobot si za vítězství v kategorii PS12 pro tentokrát odvezlo družstvo z Vrchotic. V dětských kategoriích se v mladších žácích naši umístili na 2.místě za kolegy z Miličína a i ve starších žácích jsme skončili za Rafany Přehořov na druhém místě s krásným časem 16,38s. Chobot cup se opět povedl, i když počasí by mohlo být lepší, dalo by se říci, že to byl nestudenější den měsíce června 2017. Foto od Fr. Vávry.

11.6.2017 Krajské kolo soutěže dorostu Kutná hora

            Zastopupení na krajském kole dorostu jsme měli v kategorii starších dorostenek jednotlivkyň - Klárku. Nejprve proběhly testy, které měla bez chyby. Druhou disciplínou byla stovka, kde s časem 18.45s brala o jednu setinu první místo. Do dvojboje šla s tím, že nesmí skončit víc jak druhá, a to se podařilo. Byla druhá za svoji soupeřkou z Velenky. Obě závodnice měli stejně bodů, ale naše Klárka a my sjme byli šťastnější, jelikož ta setina ze stovky Klárku poslala na MČR do Zlína.

Další zastoupení jsme měli v týmech SDH Střezimíř a to jak v dorostenkách (Barču a Lucku), tak v dorostencích (Lukáše). Oba týmy předvedli skvělé výkony ve všech disciplínách a kluci postoupili z prvního místa a děvčata ze druhého. Také na ně čeká Zlín. Foto.

2.-4.6.2017 Soustředění Mozolov

            Již osmý ročník soustředění proběhl opět na již nám známém Mozolově. V pátek v ranních hodinách jsme vyrazili s veškerým potřebným materialem na hasičský sport, od kádě a základnu, přes bariery, kladinu až po nástřikáče na travnaté hřiště v arealu Parkhotelu Mozolov. Za námi přijeli kamarádi z Přehořova a pustili jsme se do přípravy areny, která nám poté sloužila po celý víkend. Veškeré soustředění bylo věnováno nejen požárnímu sportu, kdy jsme se soustředili převážně na požární útoky, a techniku překážek na 100m, ale i relaxu, fotbálku, střelbě ze vzduchovky. Utužili jsme přátelsví s našimi kamarády z Přehořova a to nejen dospělí, ale i děti. Nutno říci, že zázemí na Mozolově nám plně vyhovuje a k vynikající atmosféře na soustředění přispělo i skvělé počasí. Za vše mluví fotky

PS: Dva naši zástupci sboru se v sobotu zúčastnili okresní soutěže ve Vlašimi, kdy Honza vypomáhal družstvu SDH Sedlec a Barča s SDH Střezimíř postoupila na kraj

28.-29.5.2017 Brigáda na úpravu povrchu hřiště a okolí

            Bagr nám rozvezl 8 Tater hlíny a proto jsme mohli začít s úpravou povrchu hřiště a dráhy na 100m, doufejme, že tímto dílem přispějeme k lepšímu růstu trávy a zbavíme se původního ne moc povedeného, většinou kamenitého povrchu. Foto

26.-27.5.2017 Ostravská věž a druhé kolo ČP 100m překážek

            Víkend strávila naše děvčata opět v Ostravě, kde se v pátek konal další kvalifikační závod na MČR ve výstupu na věž. Klárka skončila na šestém místě a Lucka na 1.místě a obět si vytvořila osobák 8,29 obě tak získaly další body do kvalifikace. Na druhý den se konal 2.závod ČP na 100m překážek, kterého se zúčastnila i Barča. Nejvíce se dařilo Lucce s časem 18,36 získala 1.místo ve své kategorii nejmaldších dívek, Klárka s časem 18,51 23.místo v nabité kategorii žen, Barča s časem 22,89 30.místo v kategorii středních dorostenek. Dva poháry tedy putovaly z Ostravy až do Kvasejovic. Foto

13.5.2017 okrsková soutež v Sedlci

            Velké překvapení nám přichystal na tuto sobotu starosta sboru J. Zavadil, kdy před naším příchodem namontoval na hotovou Tatru 805 veteránské značky a my mohli poprvé oficialně vyjet a to rovnou na okrskovou soutěž do Sedlce. Zastoupení jsme tentokrát měli pouze v mužích a dětech. Muži nad 35 let se se svým útokem dostali na 4.místo. Muži do 35 let po součtu 100m překážek a útoku skončili na krásném 3.místě. Útoky předvedli i mladší a starší žáci, kterým se vydařily na jedničku. Návrat tatry do hasičárny a oslavy jsme si dosytosti užily již v Kvasejovicích.Foto a Foto a FOTO

13.5.2017 1.kolo ČP 100m překážek Třebíč

            Barča s Luckou společně se střezimířskými Domčou a Radimem vyrazily do Třebíče na 1.kolo Českého halového poháru ve 100m překážek. Bohužel Barče a Radimovi se moc nedařilo, ale Lucka s Domčou přivezly z Třebíče nádherné časy ve svých kategoriích. Lucka navíc ještě odřené koleno a nos z pádu z kladiny, ale i pohár za 1.místo a první plné body do ČP. Foto 

8.5.2017 brigáda - oplocení spodního hřiště

            Pondělní brigádou jsme zakončili prodloužený víkend. Bylo nataženo pletivo na sloupky mezi horním a spodním hřištěm a upraven terén vedle rozběhové dráhy na cvičnou věž.

7.5.2017 soutěž dorostuv Sedlci - okres

            V neděli měli na pořadu soutěž naši dorostenci. Klárka, Lukáš a Marek za jednotlivce ve svých kategoriích, Bára a Lucka hostovaly u SDH Střezimíř v týmu. Všichni naši dorostenci museli zabrat, aby si svými výsledky vysloužili postup na krajské kolo. Test zvládli všichni bez chyby a následovali běžecké disciplíny. Nejlépe se dařilo Klárce, která v jarních disciplínách 100m překážek a dvojboj suveréně zvítězila a zasloužila si postup na kraj. Marek skončil celkově druhý a Lukáš čtvrtý. Bára a Lucka (která byla celkově na 100m překážek na 3.místě) také postoupily, kdy o postupu týmu rozhodoval PÚ. Budeme mít tedy v Kutné Hoře zastoupení tří našich děvčat. Foto

6.5.2017 hra Plamen v Sedlci - okres

            Mohu jen napsat to, že náš tým starších žáků, který byl z více než poloviny složen z žáků mladších, (...Fanda ještě nechodí do školy) se s disciplínami Plamen popasoval s náležitým elánem a bravůrností. Celkově skončil na 5. místě z 22 týmů starších žáků okresu Benešov. Čehož si velice vážíme a věříme, že zkušenost, kterou v tomto závodě nasbírali, prodají v dalších ročnících hry Plamen

6.5.2017 memorial Vendulky Fránové Plzeň

            Dalším kvalifikačním závodem na MČR ve výstupu na cvičnou věž byl memoriál Vendulky Fránové v Plzni, kam jsme s našimi děvčaty vyrazili. Součástí závodu byly i stovky. Nejprve se však šlo na věže. Děvčata svými druhými pokusy předvedla vynikající výkony, kdy Klarka po základním kole skončila druhá 8.43s a Lucka první 8,73s ve svých kategoriích. Lucka šla navíc ještě do semi a final běhů a ve finále si dala prozatímní osobák 8.35s. Pak se běhaly stovky, kde se zdaleka tak nevedlo jako na věžích, Klarka obsadila 6.místo a Lucka až osmé. I tak jsme z Plzně odjížděli nadmíru spokojeni, jelikož body do kvalifikace nám již nikdo nevezme :-))) Foto

1.5.2017 Visegradský pohár Ostrava

            První závod našich děvčat za Českou republiku byl Visegradský pohár v Ostravě, kde měli zastoupení mimo ČR i týmy ze Slovenska, Lotyšska, Chorvatska. Závod byl i jedním z kvalifikačních na MČR ve výstupu na věž. Do týmové soutěže se počítali dva nejlepší časy z dané kategorie. Lucka svým prvním pokusem nepředvedla to, na co by měla a docela ji to rozhodilo, ale druhý napálila a časem 8,59s skončila ve své kategorii 1. Klárka zlepšila svůj čas z prvního pokusu na 8,52s a ve své kategorii skončila na třetím místě. Obě naše děvčata tak přispěla k celkovému hodnocení týmů. Další disciplínou bylo 100m překážek, která se lépe vydařila Klárce, která svým časem 18,66s skončila na 6. místě. Lucka svůj první pokus pokazila na rozdělovači a čas 20,24s ji stačil na 4.místo v kategorii. Druhý pokus měla dobře rozběhnutý, a vypadalo to na skvělý čas, ale v posledním kroku klopýtla a spadla pod senzory časomíry, takže N. Z Ostravy jsme však přivezli první dvě medaile z věží v historii Kvasejovického hasičstva. Foto

30.4.2017 pálení čarodějnic, stavění máje

            Každoroční stavění máje a pálení čarodějnic proběhlo v duchu společného setkání s občany a sousedy Kvasejovic a okolních obcí

23.4.2017 sběr Železného šrotu

            V neděli jsme posbírali železný šrot, který nám před svými obydlími připravili naši spoluobčané. Tímto všem děkujeme.

22.4.2017 soutěž Pardubické stovky

            Naše Klárka se účastnila sobotních závodů na 100m a výstupu na věž v Pardubicích. Plus ještě doplnila tým SDH Střezimíř ve štafetě 4x100m. A jak dopadla? Na 100m překážek 10.místo. Její první závody na věži a 3.místo a ve štafetě si s holkama odvezla stříbrnou medaili.

22.4.2017 Brigáda Tatra

            O víkendu proběhla jedna s posledních fází úprav naší Tatry. Ta tak dostává svoji konečnou podobu, nechte se překvapit, již brzy vyjede....

21.4.2017 přednáška pana Podzimka

           V pátek navečer nás pan Podzimek provedl starými matrikami obcí Kvasejovice, Stuchanov, Malkovice a Matějov. Přednášky se zúčastnilo spostu místních i nemístních obyvatel, kteří si v diskuzi zavzpomínali na staré časy v těchto vesnicích.

5.4.2017 Úprava návse

            Úprava návse pokračovala ve středu v navečerních hodinách stržením staré benzinky, která se již nebude využívat. Pozůstatky budou zasypány zeminou, takže až k nám přijedete nepoznáte kde původně čerpačka stála :-) foto

1.-2.4.2017 Jablonecká hala

            První víkend v dubnu se konaly závody na 100m překážek v nami oblíbené destinaci Jablonci N.N.. V sobotu se zúčastnili naše "ženy" Klára a Bára. Klára svým výkonem 18,83 skončila na 24.místě a Bára svým časem 22,13 na místě 94.

          V neděli jsme vyrazili s početnější výpravou, kdy byly na programu závody dorostu, proto jeli společně s našimi dorostenkami i kluci. Měli jsme zastoupení v každé kategorii. Mladší dorostenka Lucka a její druhá stovka v životě - osobáček 18,57 a vynikající 1.místo a zlatá medaile míří do Kvasejovic. Střední dorostenka Bára, chtěla moc vylepšit své maximum a dostat se pod 22s, ale bohužel 22,12s a 61.místo - tak příště. Starší dorostenka Klára a její vylepšení času ze soboty na 18,60s ji postavil na skvělou 6.příčku v její kategorii. Kluci ve svých kategoriích, Filip mladší, Lukáš střední a Honza a Marek starší kategorie.  Filip si vylepšil svůj čas na 22,19s. Lukáš svoji první stovku nastavil na 21,96s a Marek s Honzou v Jablonci své dosavadní výkony nevylepšili. Jinak skvělé závody se skvělými výsledky, převážně našich děvčat. foto

25.,31.3.2017 Dokončení stavby cvičné věže

        V posledních dvou březnových víkendech byla dokončena stavba cvičné věže, kdy byla postavena za pomoci hydraulické ruky, následně zabetonovány vzpěry a dokončena rozběhová dráha. foto

25.3.2017 Ostravská hala 60m překážek

            Do Ostravské Ostravar arény jsme vyrazili na závody ČHP na 60m překážek. Přijali jsme nabídku kolegů z Přehořova a vyrazili společně s jejich novým DA. Naše barvy hájila Lucka P. a barvy Přehořova Bára K. Lucka běžela o další body do poháru a její první pokus 12,65s ji přinesl 5.místo v tomto závodě a dalších 27bodů do ČHP. Bára K. vylepšila svůj dosavadní rekord na 14,26s. Závody se tedy vydařily a mohli jsme spokojeně vyrazit na cca 4h cestu k domovu. Závěrem velké díky kolegům z SDH Přehořov za příjemné svezení :-) foto

14.3.2017 úprava terénu za opěrnou zdí

         V úterý byla, pod dozorem starosty sboru, přihrnuta již rozmrzlá zem k opěrné zdi, kterou jsme na podzim vybudovali mezi horním a spodním hřištěm.

11.,18.3.2017 stavba cvičné věže

      Začala přípravná fáze stavby cvičné věže, kdy díky Zdeńkovi H. byly vyhrábány díry na betonový základ. Další sobotu jsme dokončili betonáž ztraceného bednění pod budoucí věží a obetonování pískového doběžiště obrubníky.

11.-12.3.2017 Halový pohár 60m překážek Jablonec nad Nisou

     V sobotu a v neděli jsme opět podstoupili cestování do 180km vzdáleného Jablonce nad Nisou, abychom se s našimi žáky zúčastnili prvního závodu Českého halového poháru v závodě na 60m překážek. Za mladší žákyně vůbec poprvé nastoupila Žanda Z. a získala tak první zkušenosti s takovým závodem, poprala se s tím statečně a určitě nezklamala, a nebýt nespojené proudnice při druhém pokusu nastavila by si svůj první čas na 60tkách na 30,51s. Mladší kluci, Kuba Č., Vojta Č. a Vojta Ž. jsou již ostřílení hoši, jelikož na takovýchto závodech byli již potřetí a bylo to znát, všichni si zlepšili svoje osobáčky: nejmladší Kuba 25,21s, Vojta Č na 19,14s a Vojta Ž. se dočkal 18tky na 18,98s. Všichni postoupili oproti loňsku v pořadí o pořádný kus výše. Super práce.

V neděli nás reprezentovali za starší holky Peťule a Lucka, za kluky Filip. Peťule dorazila z nedalekého lyžařského výcviku, kde byla se školou. Potvrdilo se, že tréninky pod zkušenou Klárkou mají uspěch, když i Peťa si zlepšila svůj osobák na 17,39s. Lucka, ať s nataženým stehením svalem, si při prvním pokusu také zlěpšila osobák na 12,83s což po odběhnutí všech závodnic bylo 6.místo a 25 bodů do celkového umístění v poháru. Oproti loňsku se ale změnilo to, že prvních 8 závodnic ještě postupovalo do vyřazovacích bojů. Trochu nás trápilo dilema, zda do nich nastoupit nebo ne (vůči poraněné noze), ale nakonec jsme se rozhodli že ano a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. V semifínále zaběhla Lucka čas 12,57s a šla do finále, ve kterém si opět zlepšila čas na 12,51s a vybojovala 3.místo z Jablonecké haly. Filip, po prvním pokusu, kdy se mu nedařilo, poslechl rady trenérů, soustředil se na svůj výkon, upravil výstroj a nezklamal. Výrazně si zlepšil svůj čas na 14,67s. A věříme, že bude ještě lepší.....

Co víc dodat prostě vydařený víkend. Foto.

7.3.2017 Odborky MH

    Vybraní jednotlivci z řad mladých hasičů splnili jeden z mnoha úkolů, potřebných k úspěšnému zvládnutí hry Plamen. Splnili odborky MH a tím za tuto část nedostaneme v jarním kole trestné body. Díky jim.

4.3.2017 Tatra 805

     Pokračují práce na Tatře T805, doufejme, že se dílo podaří a dokončení nebude, díky našim obětavým členům, již dlouho trvat

12.2.2017 Tělocvična s mladými hasiči

    Každou neděli trénujeme s dětmi v tělocvičně sedlecké základky. Fota jsou postupně přidávána.

11.2.2017 Dětský karneval

    Minulou sobotu náš sbor pořádal dětský karneval. Dětí se opravdu sešlo hodně, karneval byl v režii mladých hasiček, které s dětmi tancovali, dělali s dětmi soutěže a na konec rozdávali bohatou tombolu. Skvělá akce, ve skvělý den, se skvělými lidmi. Posuďte sami.

3.2.2017 Ptačí chřipka

Zatím máme štěstí a naší oblasti se to přímo netýká, ale je dobré mít alespoň základní informace. 
Na odkazu níže si můžete rozšířit přehled o této problematice.
 

22.1.2017 Valná hromada Okrsku Sedlec-Prčice

                Tradičně, v nedělní lednové dopoledne se v hostinci U škrpálu v Prčici opět po roce konala Valná hromada orksku SDH Sedlec-Prčice. Byla zhodnocena činnost za rok 2016 a nechyběla ani obvyklá prezentace činnosti jednotlivých SDH a spousta děkování. Dokonce i na adresu našeho sboru, kde byla mj. vyzdvižena práce s mládeží. Náš vedoucí mládeže  J.M. převzal od okrsku dárkové poukazy pro Klárku H. a Lucku P. za reprezentaci na MČR v Českých Budějovicích. Celá akce pak byla zakončena společným obědem.

 
13.1.2017 Ples SDH Kvasejovice

            Pátek 13tého se konal náš tradiční ples SDH - zapomeňte na předsudky a pověry. Parádní zábava, tombola, ...kdo nezažil neuvěří. Napřesrok si tento ples rozhodně nenechte ujít! 

 
7.1.2017 Valná hromada SDH Přehořov
 
       Na pozvání našeho partnerského sboru jsme navštívili jejich Valnou hromadu. Samozřejmě nechyběli důležité rozhovory na důležitá témata. Jen počasí při návratu domů k nám mohlo býti přívětivější.
7.1.2017 Valná hromada SDH Přehořov

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode