2013

 

VVH OKOLNÍCH SBORŮ

         Zúčastnili jsme se VVH okolních sborů z Nových Dvorů, Měšetic a Sušetic.

 

31.11.2013 1.ADVENTNÍ NEDĚLE, ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

        Na dnešní 1.adventní neděli si naši mladí hasiči připravili pro příchozí opět překvapení, tentokrát zahráli pohádku o neposlušném Péťovi, kterého si odnesl čert do pekla. Po procházce peklem se však naučil poslouchat a pomáhat doma s úklidem a jak to bývá v pohádkách vše dobře dopadlo a Péťa se vrátil zpátky na zem. Poté vystoupili ještě děti z Kvasejovic s hudební kreací a mohli jsme rozsvítit vánoční strom u EDENu.  

 

29.11.2013 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

 

22.11.2013 PŘEDVÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE

 

16.11.2013 BRIGÁDA 

    Práce na naší Tatře 805 jsou zase o trochu dále. V sobotu dopoledne jsme vrátili skříňovou nástavbu zpátky na podvozek. Bohužel prvotní představa, že bude vrácena až kompletně olakovaná musela být z důvodu její poměrně vysoké hmotnosti přehodnocena. Bylo nalakována pouze přední stěna, (část za kabinou) na kterou by se poté již nebylo možné dostat. Bohužel pro nástavbu jela Tatra na tažné tyči za traktorem, protože akumulátor a nádrž jsou umístěné v nástavbě. Na "opravdovou" vyjížďku se už všichni těšíme!

 

 9.11.2013 BRIGÁDA - ÚKLID KOLEM EDENU

        Několik našich mladých hasičů se v sobotu po roznesení pozvánek po obci na nadcházející akce rozhodli, že zvelebí prostranství kolem Edenu, což se jim náramně povedlo. Dík za jejich nápad a realizaci:-)

 

20.10.2013 BRIGÁDA - SEKÁNÍ TRÁVY V OKOLÍ NÁVSE

        V neděli jsme sešli v docela hojném počtu, abychom posekali trávu v okolí návse. Posekali jsme a i s pomocí našich dětí pohrabali všechny meze a trávu nahrabali k odvozu na řádky. Práce nám šla pěkně od ruky, a musím říci, že takto by měla vypadat každá brigáda SDH. Díky všem zúčastněným...

 

12.10.2013 HRA PLAMEN V JIZBICI

        Nový ročník hry Plamen začal v sobotu 12.10. v Jizbici u Čechtic. Do místa určení jsme jeli opět autobusem společně se sedleckými hasiči. Po příjezdu a registraci, kde jsme obdrželi startovní číslo 2, hned za Sedlcí, bylo na nástupu sděleno, jak budou závody probíhat. První přišla na řadu štafeta dvojic, kterou jsme se v létě snažili pořádně nacvičit ( loni jsme skončili na 7.místě ). Druhá příčka v této disciplíně snad dokazuje, že se nám to podařilo. Pak následovalo čekání než na nás přijde řada na ZPV. Kolem cca 12:45 vyráželo naše první družstvo na start, 5min za ním naše druhé družstvo. No a vedoucí Jarda, Jirka a Marek s nervozitou čekali jak tento závod dopadne. Dopadl dobře, naše první hlídka skončila na 15.místě, a druhá na vynikajícím 3. místě, což znamená , že do jarního kola plamene budeme vstupovat s 5 body.  Po vyhlášení výsledků jsme naskákali do autobusu a jako vždy byla zpáteční cesta v duchu zpěvného a řvacího:-). Doma nás přivítali sirénou a v hasičárně jsme ještě zhodnotili naše výsledky, poté jsme se vydali unaveni ale spokojeni domů. Pár foto zde.   

 

5.10.2013 SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

        Tuto říjnovou sobotu jsme uspořádali sportovní odpoledne. Po obědě jsme se sešli na hřišti v Kvasejovicích a připravili pro děti 3 disciplíny, které jsou mimo jiné také součástí hry Plamen, v podstatě takový trénink. Děti si zaběhali štafetu dvojic, štafetu 60m s překážkami a zdokonalili se ve střelbě ze vzduchovky. Poté jsme se rozdělili na dvě družstva a rozdali si to ve vybíjené. Následoval fotbálek dospělých proti dětem, kde zvítězili dospělí, ovšem v následujících penaltách byl úspěšnější dětský tým. Kolem páté jsme zápolení ukončili a na řadu přišlo občerstvení v podobě šunky na rožni. Všem chutnalo a ze šunky nezbyl ani kousíček. Sportovní odpoledne se vydařilo i díky počasí, a všichni odcházeli domů spokojeni. A příští týden... Plamen v Jizbici!!! 

 

14.9.2013 SOUTĚŽ O POHÁR SDH PŘEHOŘOV

        Tentokrát jsme se, díky tomu, že nás bylo požehnaně, vydali na cestu do partnerského Přehořova-Kvasejovic autobusem. Naložili jsme potřebné vybavení do kufru autobusu a hurá do Jižních Čech. Soutěžili jsme v kategoriích muži PS12 ( s Přehořovským strojem ) a PS8 ( s Libíňským strojem ) a v kategorii dětí jsme utvořili dvě družstva.  Po útocích následovali štafety v pití piva a lima. No a dopadli jsme tak, že jsme si z Přehořova přivezli 3 poháry. Muži PS 8 2.místo, děti A 2. místo a děti B 1.místo. V PS12 skončili muži na 5.místě, stejně tak v pivní štafetě. Děcka nás navíc potěšila svým dosavad nejlepším časem na nástřikové terče. Za soumraku jsme se vrátili domů a někteří z nás ještě v hasičárně hodnotili vynikajícně připravenou soutěž a kochali se pohledy na vyhrané poháry. Několik foto zde.

 

8.9.2013 NÁCVIK ÚTOKU

        V neděli jsme se sešli na návsi na nácvik útoků na nadcházející soutěž v Přehořově.

 

7.9.2013 MEMORIÁL MÍRY KABÍČKA SEDLEC

        Tuto sobotu jsme s dětmi vyrazili na další ročník soutěže pořádané sedleckými hasiči - Memoriál Míry Kabíčka. Soutěž se skládá z různých disciplín, tentokrát jich bylo 8, džberovka, slepé spřežení, vzduchovka, chůdy .... atd a netradiční požární útok, začínající říkankou "chodí pešek okolo...". zúčastnilo se celkem 6 družstev, 3 starší a 3 mladší, takže na každé družstvo zbyly sladké odměny. Umístnili jsme se na druhém místě, i když tady o umístnění ani tak nešlo, jako spíš o to, že jsme si ten slunečný den užili. I s návratem domů, který jsme si vysloužili - pěšky :-(. Foto zde  .

 

27.7.2013 FOTBALOVÝ TURNAJ

        Nejteplejší sobota v roce a u nás se konal tradiční fotbalový turnaj o putovní pohár Kvasejovic. Zúčastnilo se 7 týmů, když jsme v tomto roce pozměnili pravidla účasti a to tým nad 35 let, s jedním hráčem do 35. Výjimku měl loňský vítěz turnaje, družsvto Trosky. Rozlosování do skupin nám přiřadilo naše sousedy z Měšetic a Prčice a jelikož jsme měli tříčlenou skupinu, rozdali jsme si to každý s každým 2x. Výsledky našeho týmu byli následující: s Měšeticemi výhra 3:1, s Prčicí výhra 1:0, s Prčící prohra 1:2, a s Měšeticemi výhra 4:1. Tyto výsledky nás posunuli do finálového zápasu, ve kterém jsme se střetli s vítězi druhé skupiny FC Jesenice. Na finále již byli všichni, vzhledem k cca 40stupňovému horku, pěkně vyškvaření, ale sebrali jsme poslední síly, polili jsme se vodou z hadice :-) a po poločase jsme vedli 3:1, zkušený soupeř ovšem nenechal nic náhodě a v druhém poločase svůj výkon zlepšil a výsledek dotáhl na remízu 3:3. Šlo se na penalty, cítili jsme šanci. A po několika výborných zákrocích našeho gólmana a bezchybných střelách jsme dosáhli vítězství na penalty 5:3. Poprvé v historii konání turnaje tak pohár zůstal doma. K poháru přidáme novou podestu a konečně na něm bude svítit také nápis s naší vesnicí Kvasejovice 2013. Foto   zde  .

 

28.-30.6.2013 SOUSTŘEDĚNÍ MOZOLOV

        Na konci školního roku se konal již 4. ročník hasičského soustředění, tentokráte již podruhé na Mozolově. Věnovali jsme se opět především dětem, přijeli i někteří nováčci, kterým jsme předvedli co vlastně hasičina představuje, trénovali jsme uzle, topografii, střelbu ze vzduchovky atd...Došlo také na trénik útoků, poprvé si hadice roztáhli i naši nejmenší a zapojili se i nováčcci, kteří jim spojili savice, nejmladší byl strojník Fanda, kterému byli 2 roky, 3 měsíce a 5 dní :-). V neděli dopoledne jsme naše mladé prozkoušeli ze získaných znalostí a po obědě jsme se vydali do Kvasejovic, kde jsme provedli ještě dva požární útoky, hlavně z toho důvodu abychom opláchli hadice od písku. Poté jsme se vydali do svých domovů. Unavení, ale s novými zážitky:-) Foto zde.  

 

22.6.2013 CHOBOT CUP 2013

        Dráhy letošního ročníku Chobot cupu byly díky rozbahněné louce umístněny pod obecní protipožární nádrž, zúčastnilo se 12 mužských, 2 ženská a 6 dětských družstev. Nejprve proběhly požární útoky na 2B, s tím, že pořadí vzešlo sečtením obou časů. Našemu družstvu se oba útoky povedly a po součtu jsme se umístnili na 1.místě.  Pak následovala štafeta, kde jsou disciplíny jako obeplutí bóje na pramici, čtyřlyže, zatloukání hřebíku dutým kladívkem atd. V této disciplíně jsme skončili na 3. místě., takže po sečtení obou pořadí jsme měli 4 body což nemělo konkurenci a tak se nám domů po letech vrátil náš putovní pohár. Alespoň bude moci projít malou rekonstrukcí:-). Na druhém místě se umístnilo družstvo z Nosetína a tradičně u nás třetí byli Dobrošovice. Ženská družstva skončila v pořadí Dobrošovice a pak Chválov. Dětská družstva předvedla taktéž svoje požární útoky. Opět se nás držela smůla a nevyvarovali jsme se  několika chyb, které nám ke zlepšení času nepomohly. Nejlepší útok předvedlo dětské družstvo z nedaleké Jesenice, klukům to opravdu jde. Ke skvělé akci pomohlo i celodenní slunečné počasí. Doufám, že za rok se tato kvasejovická soutěž vydaří přinejmenším jako letos. Foto zde.

 

16.-21.6. SEKÁNÍ TRÁVY, PŘÍPRAVA CHOBOT CUPU

        V těchto dnech jsme se věnovali úpravě návsi a sekání trávy, jakmile byla tráva sklizena, připravovali jsme v podvečerech naší domácí soutěž Chobot cup.

 

15.6.2013 DOBROŠOVKA CUP

        Zúčastnili jsme se velice dobře připravené a hlavně obsazené soutěže Dobrošovka cup. Ale tradičně se na této soutěži něco pokazí a tak jsme se opět spokojili s naším již 3.ročníky po sobě jdoucím umístněním na 18.místě. Snad se nám za rok povede překonat:-)

 

8.6.2013 OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V KAMENICI - DĚTI

        Jako loni i letos bylo náš dětský kolektiv pozván na soutěž sousedního okrsku, tentokráte do Kamenice. Utvořili jsme dvě družstva a předvedli požární útoky, nutno podotknout, že nebyly z nejlepších, ale i tak nás potěšilo 2.místo jednoho z nich. A jelikož přálo i počasi, sešli jsme se pak u EDENu, kde jsme ogrilovali steaky, které jsme díky počasí z minulého týdne nespořádali. Děcka si dala ještě sladkou tečku v podobě vyhraného dortu a my v podobě tekuté...:-) 

 

11.5.2013 OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V PRČICI

        V sobotu 11.5. jsme vyrazili na nedaleké Prčické hřiště, kde se konala okrsková soutěž. Počasí nebylo zrovna idealní, ale nálada ve všech týmech dobrá.Jako první nastoupili naše ženy za vydatného deště na pořadovou přípravu a vypadalo to jako kdyby každá z nich prošla vojenským výcvikem. Bez chyby. Poté nastoupili muži nad 35 let na pořadovku a taktéž bez chyby. Pak následovala štafeta žen, která se běžela, kvůli bezpečnosti, bez kladiny, musím podotknout, tolik vody na Prčickém hřišti snad ještě nebylo. Ihned poté následoval útok našich mužů nad 35 let, kteří předvedli skvělý útok a svým časem si vybojovali vynikající 1.místo. Ženy předvedli taktéž bezchybný útok, ale zradila je technika, kdy se jim uzavřel volný výpustní kohout, stálo to nějaké vteřiny, ale i tak vybojovali skvělé 3.místo. Nakonec předvedli naše děti dva útoky, kdy jeden tým měl opět problém s výpustním kohoutem, ale druhý útok se povedl na jedničku s časem 25,4. Domů jsme si tedy přivezli dva poháry + jeden putovní a spousty cen, s kterými jsme se těšili při grilování u Edenu do nočních hodin. Foto zde

 

8.5.2013 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU

        Sváteční středeční dopoledne jsme věnovali sběru železného šrotu. Všem, kteří přispěli do kasičky SDH nějakým harampádím, dodatečně děkujeme.

 

4.5.2013 HRA PLAMEN

        Sešli jsme se v sobotu brzy ráno, abychom vyrazili na prčické hřiště obhajovat první místo v ZPV z podzimu. Po příjezdu proběhla tradiční registrace, poté jsme založili tábor, ve smyslu postavení stanového přístřešku a čekali na organizační pokyny. Již z podzimu jsme měli startovní číslo 3., tedy jsme šli na každou disciplínu mezi prvními. První disciplínou byla štafeta CTIF, druhou 4x60m, jako třetí požární útok CTIF, čtvrtá štafeta dvojic a když všichni ukončili tyto štafety proběhli požární útoky - tentokrát pouze 1 pokus. Netrpělivě jsme čekali na výsledky a byli jsme si vědomi, že obhájit první místo z podzimu bude velice těžké. Dopadlo to nad naše očekávání. Ve všech disciplínách, až na štafetu dvojic ( 7.místo ), jsme skončili druzí. Podotýkám, že jsme ve štafetách neměli ani jednu chybu a tudíž trestné body navíc. Celkem jsme měli 16 trestných bodů což nám vyneslo překrásné 2. místo v okresní soutěži hry Plamen. Foto týmu.

 

30.4.2013 MÁJ A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

        V úterý navečer jsme se sešli u tradičního aktu stavění máje a pálení čarodějnic.

 

20.4.2013 TRÉNINKY NA PLAMEN

        S naší mládeží se každý víkend připravujeme na jarní kolo hry Plamen, trénujeme štafety

 

20.4.2013 BRIGÁDY

        Pokračují brigády na renovaci naší Tatry

 

6.4.2013 ŠKOLENÍ VEDOUCÍCH MLÁDEŽE

        Zúčastnili jsme se školení vedoucích mládeže, které se konalo tradičně v Jizbici a bylo převážně věnováno jarnímu kolu hry Plamen.

 

2.3.2013 BRIGÁDA

        Byla sundána kabina auta a odvezena k přelakování do nedaleké dílny. 

 

2.3.2013 ZKOUŠKY ODBORNOSTI MLADÝCH HASIČŮ

        V sobotu 2.3.2013 k nám přijeli dva zástupci z OSH Benešov, aby prozkoušeli naše mladé hasiče z odborných hasičských znalostí. Tyto zkoušky se započítávají do hry Plamen. Splnili jsme 7 odznaků odbornosti, 1x strojník junior, 3x preventista junior a 3x strojník, tudíž jsme do jarního kola hry neztratili žádný bod. ..... Dodatečně jsme ještě získali 2 odznaky, 1x strojník a 1x preventista, tudíž všichni letos nominovaní svůj odznak splnili. 

 

23.2.2013 DĚTSKÝ KARNEVAL

        Na tuto sobotu jsme v EDENu připravili tradiční dětský karneval. Nechybělo představení našich členů, tentokrát v roli sestřiček, soutěže, hudba a jako obvykle bohatá tombola. Jako důkaz toho, že se karneval povedl, si dovolím si citovat jednu holčičku, která se zúčastnila: " Tady je stejně karneval nejlepší ". 

 

9.2.2013 BRIGÁDA

 

2.2.2013 BRIGÁDA

 

20.1.2013 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA - OKRSEK SEDLEC

        výroční valná hromada okrsku se konala tradičně v hospodě U škrpálu, nechyběli ani naši zástupci                                                                                

 

19.1.2013 VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA - SDH PŘEHOŘOV

        pět našich zástupců se účastnilo VVH našeho partnerského sboru v Přehořově,                                                                                                            

 

5.1.2013 HASIČSKÝ PLES

tradiční ples, který sbor dobrovolných hasičů pořádá každoročně. Nechyběla bohatá tombola a výborná zábava.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode